migrantreport.org

Саміт "Україна-ЄС" перенесли на вересень

Перенесення саміту не впливає на процес запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС

За спільною домовленістю Президента Петра Порошенка, Президента Європейської Ради Дональда Туска та Європейської Комісії ухвалено рішення щодо перенесення 18 саміту "Україна-ЄС" із 19 травня на вересень. Про це заявив заступник глави АПУ Костянтин Єлісєєв, повідомили у прес-службі Президента.

Нова дата саміту буде узгоджена під час зустрічі Порошенка з лідерами ЄС у Брюсселі напередодні саміту Європейської Ради, який відбудеться 28-29 червня.

Крім того, заступник глави АПУ повідомив, що рішення про перенесення саміту стало результатом тривалих консультацій на двосторонньому рівні України з ЄС, а також між європейськими інституціями і державами-членами ЄС щодо оптимального, змістовного наповнення і максимальної результативності майбутнього саміту.

"Ми домовилися з нашими європейськими партнерами продовжити спільну роботу над досягненням чітких вагомих здобутків за всіма напрямами. Переконаний, що реформаторські зусилля нового уряду України на чолі з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом, за підтримки Президента та парламентської коаліції, в перші 100 днів його діяльності значно підвищать результативність саміту для України, зокрема, у вигляді пакетів фінансової допомоги та підписання стратегічно важливих для України угод", - наголосив він.

Заступник глави АПУ підкреслив, що саміт не повинен розглядатись як самоціль: "Ми вважаємо, що саміт має давати вагомі результати, принести додану вартість і з точки зору посилення співробітництва між Україною та ЄС, і з точки зору підтримки нашого прагнення поступово інтегруватися до ЄС".

Очікується, що до нової дати саміту буде завершено перегляд програми співробітництва з МВФ. Відтак Україна матиме перспективу отримання макрофінансової допомоги. Окрім цього, до вересня буде проведено оцінку виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, включно із всеохоплюючою та поглибленою ЗВТ.

Водночас Костянтин Єлісєєв наголосив на тому, що немає жодного зв'язку між термінами проведення саміту і процесом запровадження безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом.

Попередній матеріал
Підрозділи МВС жорстко реагуватимуть у разі провокацій в Одесі – радник Авакова
Наступний матеріал
Українські інтелектуали вимагають докорінної зміни політичної системи
Теги:
Loading...