Саміт Україна-ЄС 5 канал

Саміт Україна-ЄС добіг кінця: вся інформація про підсумки зустрічі та наслідки для України

Петро Порошенко назвав сьогоднішній саміт одним з найуспішніших

Після закінчення 18-го саміту Україна-ЄС, що пройшов 24 листопада у Брюсселі, президенти Європарламенту, Європейської Ради та Президент України Петро Порошенко дали спільну прес-конференцію, на якій повідомили про результати спільної роботи.

Зазначимо, що українська делегація прибула до Бельгії для того, аби дізнатися конкретну дату лібералізації візового режиму з ЄС. За підсумками зустрічі відповіді на це питання, на жаль, не було отримано. Водночас, як зазначили європейські лідери, до кінця року ця дата буде остаточно визначена. Зараз залишилося тільки визначити процедуру призупинення дії "безвізу".

Як стало відомо, наразі європейські юристи працюють над правилами, що регулюють моменти порушення правил перетину кордону громадянами країни, яка вже отримала "безвіз". По завершенню цієї роботи Україна та Грузія автоматично отримають безвіз, переконують європейські дипломати.

"Україна виконала всі вимоги, необхідні для запровадження безвізового режиму. Тож всі ми сподіваємося, що цей процес завершиться вже до кінця цього року. Це цілком реально. Франція останнім часом доклала дуже багато зусиль для скасування візового режиму України з ЄС", – зазначив голова Європейської ради Дональд Туск.

Читайте також: Шульц назвав країни, які гальмують надання безвізу Україні

Крім того, під час саміту європейська сторона заявила про те, що вона зобов'язується до кінця цього року завершити повну ратифікацію Угоди про асоціацію. 

На саміті також були підписані енергетична та фінансова угоди. Зокрема, йдеться про виділення 15 мільйонів євро на боротьбу з корупцією та 104 мільйонів євро – на реформу у держслужбі. Як повідомили європейські дипломати, ЄС погоджується виділити черговий транш у розмірі 600 мільйонів євро Україні у випадку, якщо вона виконає всі зобов'язання, зокрема вирішить питання щодо експорту деревини.

"Я радий, що Україна скасує заборону на експорт деревини. Це було нашою умовою. Заборону знімуть вже протягом наступних кількох тижнів. І це дозволить нам надати Україні іще один транш у розмірі 600 мільйонів євро, який ми обіцяли", – повідомив Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.

Дивіться також: "Не може бути жодних виправдань": Юнкер вимагає безвізу для України до кінця року

Натомість, глава Української держави наголосив, що вважає цей саміт одним із найуспішніших, оскільки цього разу питали не з України, а з Європи.

"Зазвичай, складні питання ставилися Україні щодо виконання зобов'язань… І це перший саміт, коли не Україні ставлять питання, а ми – українська делегація – ставимо питання нашим партнерам з Європейського Союзу з проханням своєчасно виконати взяті на себе зобов'язання", – підкреслив Порошенко.

Зазначимо, що наступний саміт Україна-ЄС відбудеться наступного року в Києві.

Попередній матеріал
"Ми не залишимо Україну одну": Туск заявив про збереження санкцій ЄС проти Росії
Наступний матеріал
Багатий улов: На кордоні з Польщею ДПСУ вилучила майже 25 кг бурштину

"Не може бути жодних виправдань": Юнкер вимагає безвізу для України до кінця року

На саміті у Брюсселі підписали угоду про фінансування "Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні"