Арешт до 13 листопада без права на заставу. Нестора Шуфрича відправили під варту. Такий запобіжний захід обрав Печерський райсуд Києва. Одразу після оголошення рішення, на одіозного політика вдягли кайданки. П'ятниця для нього видалася жвавою. З самого ранку до його маєтку у Козині із несподіваним візитом завітали працівники СБУ і проводили обшуки майже впритул до початку судового засідання. Вже у залі суду Шуфрич відповідав на запитання преси та розповів, навіщо йому трофеї російської імперії. З подробицями – журналістка "5 каналу" Лідія Середюк.
Із помешкання – одразу в суд. Після тривалих обшуків Нестора Шуфрича доправили до Печерського райсуду і за цими дверима обирають запобіжний захід. Але преса – в коридорі, засідання закрите.
На цьому наполягали прокурори. Кажуть: у матеріалах справи є державна таємниця, яку на загал розголошувати не слід.
"Наявна інформація щодо діяльності осіб розслідувальних підрозділів України", – зауважив прокурор Петро Невірець.
Читайте також: Шуфрича з суду повезли до СІЗО.
Небагатослівно, але сторона обвинувачення таки відповідає: як запобіжний захід просить для Шуфрича безальтернативний арешт. Перед судовим засіданням підозрюваний у державній зраді і водночас чинний народний депутат охоче спілкується з журналістами, яких у приміщенні суду – десятки. Деякі зустріли Шуфрича із палкими емоціями.
Серед перший і найгарячіших запитань – зв'язки Шуфрича із колишнім регіоналом та заступником секретаря Ради нацбезпеки і оборони у часи Януковича Володимиром Сівковичем, що разом з іншими поплічниками кремля втік до росії у 2014-му році. Адже за матеріалами справи, Шуфрич тісно співпрацював із ним і виконував вказівки, а саме систематично поширював у медіа проросійські наративи. Втім, Шуфрич знайомства із агентом фсб тривалістю у 20 років не приховує. І пригадує, коли востаннє спілкувалися.
– Після війни я з ним зв'язок не підтримую, – сказав Шуфрич?
– Це з якого періоду?
– З 24 лютого минулого року.
– А до цього, з 2014 року?
– Я з ним спілкувався, я це ніколи не приховував, – додав підозрюваний.
Дивіться також відео: ШУФРИЧ не останній. Далі буде ЩЕ!? | "ПШОНКА-СТАЙЛ": Шуфрич кращий актор, ніж Коломойський.
Про колекцію кітелів, медалі із двоголовими орлами, документи ветерана збройних сил і чимало інших речей часів російської імперії та радянського союзу, які знайшли під час обшуків, Шуфрич розповідає так:
"Медалі, які вам показали, то це були медалі до 75-річчя перемоги над фашизмом. Я не розумію в чом там кримінал. А стрічки це були з ордена слави. До речі, мундир, мене поруч з мундиром показали вам. Мене просили сфотографуватися. Там мундир був генерал-майора, кавалера ордена леніна, кавалера ордена червоного прапору, двох орденів великої вітчизняної війни і ордена красної зірки. Знаєте чий це мундир? Це мундир генерал-майора, бойового, прадіда моєї дружини. Прадідом своєї дружини я пишаюся, завжди його ордени будуть у нашій родині, як і його мундир".
Окрім таких артефактів, як каже підозрюваний, правоохоронці оприлюднили документ часів 2014-го року, де стоять підписи Шуфрича та Медведчука. А йдеться там про формування сепаратистської влади у Донецькій та Луганській областях, щоб утворити так звану автономію. Фактично, – добровільно віддати ці території ворогу.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
"1 липня ми мали їхати в Донецьк з Кучмою, послом ОБСЄ, послом російської федерації Михайлом, забув прізвище, і я думаю, що восени все би закінчилося. І вони просили, реально просили чотири речі: погодження кандидатури губернатора з обласної радою, погодження кандидатури керівника МВС і керівника прокуратури. Ні про які інші органи не йшлося. І вони просили можливість використати російську мову на своїх територіях. Вони ще мали таке романтичне побажання називати себе краєм. Ми сказали, що це неможливо. Але враховуючи, що вони це просили, ми відобразили в довідці для ОБСЄ, це була довідка для ОБСЄ", – розповів нардеп.
А ще у фігуранта запитали: якщо буде ув'язнення, то чи очікувати такого ж сценарію, як із медведчуком, колишнім однопартійцем та соратником Шуфрича. Його після арешту обміняли на українських захисників і відправили до росії.
"Я ніколи не буду просити мене на когось десь міняти. Я абсолютно переконаний в абсурдності обвинувачень, абсолютно переконаний", – наголосив підозрюваний.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Коли зайшов суддя, двері для преси зачинили і близько трьох годин розглядали справу у закритому режимі. Рішення оголосили уже в присутності медійників. І з нього стало зрозуміло, що після суду Шуфрич поїде не додому.
Взяти підозрюваного Шуфрича Нестора Івановича під варту у залі суду. Повідомити голову Верховної Ради про застосування щодо народного депутата запобіжного заходу тримання під вартою.
Посеред судової зали на Шуфрича одягли кайданки і у супроводі конвою повезли до СІЗО. Його адвокати уже заявили, що подаватимуть апеляцію. Нині ж одіозного політика арештували без альтернативи внесення застави.
Лідія Середюк, Орест Пона, "5 канал".
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.