5 канал

Розширення "списку Магнітського": Британії передали перелік відповідальних за катування політв’язнів

  Визволення незаконно засуджених – це саме те, через що голодував Олег Сенцов, зазначив керівник об’єднання родин політв'язнів

  Представник Медійної ініціативи за права людини (МІПЛ) Марія Томак передала депутату британського парламенту Роберту Сіллі список осіб, які порушують права людини в анексованому Росією Криму. Про це повідомили у "Радіо Свобода"

  Передача документу відбулася під час зустрічі в Лондоні родичів ув'язнених Росією українців Павла Гриба та Євгена Панова із представником Великої Британії.

  "Ми вважаємо можливим розширення дії акту Магнітського проти цих людей, оскільки йдеться про порушення Європейської конвенції з прав людини, а саме – про катування", – наголосила Томак.

  Нагадаємо, що перед зустріччю у Великій Британії, українське посольство передало міністру МЗС Британії список людей, яких МІПЛ вважає винними у катуванні українських громадян. Наразі громадська організація веде перемовини із МЗС України щодо визнання цього списку офіційним.

  Слід зазначити, що на зустрічі були присутні Ольга та Ігор Гриби, сестра і батько Павла Гриба, та керівник об'єднання родин політв'язнів і брат фігуранта справи так званих "кримських диверсантів" Євгена Панова Ігор Котелянець.

  "Ми сьогодні мали зустріч із представниками Міністерства закордонних справ з метою нагадати про всіх українських політв'язнів. Це саме те, через що голодував Олег Сенцов – щоб привернути увагу не тільки до себе, а й до інших незаконно засуджених", – повідомив Котелянець.

  Як повідомляв 5.UA, керівництво Канади підтримує позицію стосовно необхідності посилення санкційного тиску на Росію. 

  Попередній матеріал
  Україна і Туреччина співпрацюватимуть у прикордонній сфері – що передбачає угода
  Наступний матеріал
  У причетності до смерті Гандзюк звинуватили нардепа: чиновник назвав заяви активістів "нісенітницею"

  Дружина Балуха вперше зустрілася з ним у СІЗО перед етапуванням до колонії

  У мережу виклали перші знімки серійного суперкара Aston Martin – фото

  Розробляли 30 років: у Великій Британії запустили суперкомп'ютер, що імітує людський мозок

  Сущенко став лауреатом професійної премії

  Голограми замість викладачів: Імперський коледж Лондона запускає новий проект навчання

  "Я вижив": Сенцов написав нового листа із колонії в Лабитнангі