Російський політолог пояснив, скільки витрачає РФ на "живлення Донбасу"

  Експерт також уточнив, чому Путін не поспішає зменшувати підтримку "ДНР" та "ЛНР"

  Президент Росії Володимир Путін витрачає чималі гроші на розвиток невизнаних республік на Донбасі. Про це повідомив російський політолог Дмитро Орєшкін, передає "Новое время".

  "Для Путіна утримання Донбасу – дуже велика проблема, зокрема економічна. Приблизно 125 млн рублів на місяць витрачаються на підтримку населення невизнаних республік Донбасу: виплати зарплат, пенсійного забезпечення та інші видатки", – вважає експерт.

  Крім того, за його підрахунками, за рік ця цифра зростає приблизно до $1 млрд. "Спину ніби і не ламає, однак враховуючи, що потрібно також годувати Крим, утримувати Чеченську республіку, вести війну в Сирії тощо, грошей бракує", – переконує Орєшкін.

  Саме через це, вважає політолог, Росія намагається домогтися від України плати за газ, що постачається в "ДНР" та "ЛНР".

  Крім того, за словами Орєшкіна, РФ хоче контролювати прийняття рішень у невизнаних республіках. "До цього Путін і веде, про це він і говорить: домовляйтеся з лідерами ДНР/ЛНР, міняйте Конституцію, проводьте вибори, виконуйте Мінські домовленості, і все буде добре, ми знову будемо добрими сусідами. Путін чудово розуміє, що Україна на це не погодиться, тому може дозволити собі миролюбні заяви, одночасно перекладаючи в очах Європи відповідальність на Україну", – зазначає експерт.

  Як результат, "з одного боку, Володимир Путін говорить про те, що хоче бачити в особі України "доброго сусіда", а з іншого – військова підтримка ДНР/ЛНР не слабшає. З огляду на все, примиренна риторика російського президента обмежиться тим, чим вона є – словами", – повідомляє Орєшкін.

  Нагадаємо, 30 червня Путін заявив, що хоче бачити в Україні "доброго сусіда", але для цього Київ має розпочати прямий діалог з російськими бойовиками, яких контролює Кремль. 

  Як повідомляв 5.ua, 18 червня Путін згодився з Порошенком, що місію ОБСЄ на Донбасі треба розширити і озброїти.

  Попередній матеріал
  Загострення в АТО: бойовики з протитанкового ракетного комплексу обстріляли Гранітне
  Наступний матеріал
  Саміт НАТО зупинить російську загрозу – міністр оборони Польщі

  Не вгодив Путіну: мільярдер Прохоров змушений продати усі активи

  Путін пригрозив Фінляндії військами в разі її вступу в НАТО

  Порошенко двічі за останній місяць говорив з Путіним

  Путін заявив, що хоче бачити в Україні "доброго сусіда"