Максим Степанов
Максим Степанов МОЗ

Російського "Спутніка-V" в Україні не буде – Степанов

  Читайте по-русски
  РФ намагається просувати власну вакцину, масовано розповсюджуючи брехню про інші препарати, впевнений очільник МОЗ

  Росія є головним виробником дезинформації щодо вакцин, намагаючись через дискредитацію інших препаратів просувати власну вакцину "Спутнік-V". Про це міністр охорони здоров'я Максим Степанов написав у Facebook.

  "Оновлений звіт Європейської служби зовнішніх зв'язків (European External Action Service, EEAS) не став несподіванкою. У ньому йдеться про те, що з появою нових різноманітних вакцин набирає обертів кампанія з їх штучної дискредитації", – зазначив очільник МОЗ.

  Степанов додав, що лише з початку 2021 року до бази даних EUvsDisinfo потрапили понад 100 прикладів прокремлівських дезінформаційних заяв, які стосуються вакцинації.

  "Нас намагаються втягнути в брудну брехливу кампанію з дискредитації вакцин. Згадайте хвилю бруду, яким поливали AstraZeneca – зв’язок між вакциною і тромбами не підтвердили, але весь світ поставили на вуха. Головний автор фейків – Росія, якій не звикати до масового зомбування населення. Через нав’язування неправдивої інформації про інші вакцини всьому світу вона намагається проштовхнути власний "Спутник"", – зауважив міністр.

  Також Степанов знову запевнив, що Україна не купуватиме російську вакцину проти COVID-19.

  "Моя позиція принципова і незмінна: "Спутніка" в Україні не буде. Водночас ті, хто нав'язують людям страхи щодо інших вакцин і називають їх "лайном" – свідомо чи по дурості підігрують Росії. Тому я закликаю українців бути розумнішими, не вірити фейкам, дотримуватися не лише особистої, а й інформаційної гігієни", – наголосив міністр.

  Нагадаємо, за даними оприлюдненого 29 квітня в Європейському Союзі звіту, Росія та Китай підривають довіру до західних вакцин поєднуючи дезінформацію та маніпуляції.

  Ще в середині 2020 року в Єврокомісії дійшли висновку, що головними поширювачами дезінформації про пандемію коронавірусу є Росія та Китай, які за допомогою неправдивої та оманливої інформації намагалися посіяти паніку серед європейців та дестабілізувати ситуацію.

   

  Попередній матеріал
  У Донецькій області на кладовищі підірвався чоловік
  Наступний матеріал
  Протягом доби окупанти тричі обстріляли позиції ЗСУ та запустили безпілотник
  Loading...