Паспорт РФ
Паспорт РФ nahnews.org

Російська паспортизація в ОРДЛО і "стаття Путіна": звіт експертів та правозахисників

Читайте по-русски
У порівнянні із 2018 роком видача паспортів РФ збільшилася на 700%

Правозахисники дійшли до висновку, що Україну чекає новий виток російської агресії. Кажуть: про це свідчить стаття, яку цього тижня написав Путін про так зване історичне єднання росіян і українців. А також законопроєкти, які зареєстрували депутати російської Думи щодо активних темпів паспортизації мешканців тимчасово окупованих територій. Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу"  Ірина Саєвич.

Паспортизація мешканців тимчасово окупованих територій триває і набуває дуже активних обертів. Експерти кажуть, що 2019 року почали фіксувати активну агітацію росіян, аби мешканці ОРДЛО самостійно подавали документи для російських паспортів. І зараз темпи паспортизації зросли на 700%.

Зараз на окупованих територіях діє 66 пунктів спрощеної подачі документів для отримання російських паспортів. Також є 8 пунктів для отримання вже готових паспортів, які діють на території Ростовської області. У 2019 році таких пунктів було лише 2, зараз – 8.

"За нашими даними на тимчасово окупованих територіях зараз перебуває близько 2,5 млн людей. Через пункти паспортизації на сьогоднішній день пройшло близько 705 тисяч. Тобто майже мільйон російських паспортів. При поверненні територій ми отримаємо нашу територію, але, фактично, з громадянами Росії", – наголосив експерт із питань національної безпеки, ексзаступник голови СБУ (2017-2019) Віктор Кононенко.

"Якщо ми порівнюємо 2018 рік та 2021, то видача паспортів збільшилась на 700%", – зазначив адвокат, засновник "Східної правозахисної групи" Павло Лисянський.

Експерти зазначають, що "стаття Путіна" також не випадково вийшла цього тижня. Одразу пісня цього відбулись ідеологічні форуми на території, тимчасово не підконтрольній Україні. Цю статтю змушують у примусовому порядку вивчати російських військових. Кажуть: все це свідчить про зміну вектора російської агресії та закликають детально дивитися на дії Росії.

Читайте також: у МЗС відреагували на заяви РФ, що видача російських паспортів в ОРДЛО є "вимушеним гуманітарним заходом".

Ірина Саєвич, "5 канал"

 

 

Попередній матеріал
Негода в Європі: десятки загиблих, понад 1000 осіб зникли безвісти
Наступний матеріал
Аферисти в Києві приховали "мумію" чоловіка, щоб заволодіти квартирою
Loading...

У МЗС відреагували на заяви РФ, що видача російських паспортів в ОРДЛО є "вимушеним гуманітарним заходом"

В окупаційних військах в ОРДЛО найманців із числа місцевих примусово змушують отримувати російські паспорти – ГУР

Кого судитимуть за російські паспорти у Криму і на Сході – Офіс генпрокурора