Іл-22
Іл-22 фото ГУР

Росія залучає авіацію для управління окупаційними військами на Донбасі – ГУР

Читайте по-русски
Розвідка повідомляє, що це свідчить про підготовку РФ до ескалації конфлікту

Російські окупаційні війська задіюють літак Іл-22 Повітряно-космічних сил ЗС РФ задля управління двома армійськими корпусами на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Це може свідчити про підготовку Росії до подальшої ескалації конфлікту на сході України, повідомляє Головне управління розвідки.

Наразі командування ЗС РФ почало перевіряти можливості з управління з'єднаннями і військовими частинами першого та другого армійських корпусів з використанням повітряного командного пункту (літака-ретранслятора Іл-22) зі складу 8-ї окремої авіаційної дивізії спеціального призначення із засобами цифрового УКХ-радіозв’язку, зазначають у ГУР.

Для цього в листопаді 2020 року першому та другому армійським корпусам поставили УКХ-радіостанції Р-392АЦМ "Арахис". А в грудні 2020-го – січні 2021 років були проведені заняття з організації зв'язку з використанням цих УКХ-радіостанцій.

Так, у рамках перевірки системи управління і зв’язку 1 та 2 АК з використанням літака Іл-22 з 5 лютого цього року щоденно спостерігається:

  • розгортання не менше п'яти додаткових радіомереж (на базі Р-187П1 "Азарт" та Р-392АЦМ "Арахис");
  • виведення на чергування у повітряному просторі Ростовської області літака Іл-22;
  • проведення радіотренувань із залученням вузлів зв’язку стаціонарних пунктів управління з’єднань та військових частин корпусів із залученням літака Іл-22.

Це дасть змогу збільшити зону УКХ-радіозв'язку з 30 до 300 км (за умови польоту літака на висоті близько 7-7,5 км), а також безпосередньо керувати зв'язками окупаційних військ з пункту постійної дислокації 8-ї загальновійськової армії (Новочеркаськ, Ростовська область) Південного військового округу. Крім того, після цього можна буде організувати обмін даними з використанням складних видів передач.

"На цей час існують проблеми з налагодженням зв’язку між вузлами зв’язку командних пунктів з’єднань та військових частин 1 та 2 АК з літаком Іл-22, що у першу чергу пов’язані з непідготовленістю військовослужбовців підрозділів зв’язку окупаційних корпусів", – зазначають у Головному управлінні розвідки.

Таким чином, РФ наразі відпрацьовує можливе оперативне управління окупаційними військами з борту літака, який здійснюватиме чергування у повітрянному просторі РФ.

У ГУР переконані, що це свідчить про подальшу підготовку ЗС РФ до ескалації конфлікту на сході України, включаючи відкриту збройну агресію.

Нагадаємо, раніше Головне управління розвідки повідомило, що на Донбас прибули російські снайпери

Попередній матеріал
В Індії під приводом вакцинації на людях тестували новий препарат від коронавірусу
Наступний матеріал
8 172 нових випадків коронавірусної хвороби зафіксували за добу в Україні
Loading...

На окупованих територіях на сході України перебуває близько 35 тисяч російських військових – розвідка

Підполковник ЗСУ звинуватив владу в зриві надсекретної операції зі звільнення полонених у Донецьку

Санкції працюють: у розвідці розповіли про проблеми російських окупантів з безпілотниками

"Були нагороджені особисто Путіним за військові злочини" – Юрій Луценко розповів подробиці про "вагнерівців"

В Україні відзначають День воєнної розвідки

У ГУР Міноборони прокоментували інформацію про причетність СБУ до появи "вагнерівців" у Білорусі