російська ядерна зброя
російська ядерна зброя Фото з відкритих джерел

росія заявила, що "тимчасово" виводить свої ядерні об'єкти з-під міжнародної інспекційної діяльності

  Читайте по-русски
  країна-агресорка вкотре поскаржилася через санкції

  росія в понеділок, 8 серпня, повідомила, що тимчасово виводить з-під інспекційної діяльності за договором про стратегічні наступальні озброєння (СНО-3) свої об'єкти. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на заяву мзс росії.

  "російська федерація змушена вдатися зараз до цього заходу внаслідок наполегливого прагнення Вашингтона явочним порядком домогтися перезапуску інспекційної діяльності на умовах, які не враховують наявні реалії, створюють для США односторонні переваги та фактично позбавляють російську федерацію права на здійснення інспекцій на американській території", – мовиться в заяві.

  росіяни згадали про низку санкцій, запроваджених через вторгнення в Україну, які, наголосили в москві, ускладнюють для росіян інспекцію американських об'єктів за договором про СНО.

  "Хотіли б особливо наголосити, що вжиті нами заходи мають тимчасовий характер. росія повною мірою віддана дотриманню всіх положень Договору про СНО, який є в наших очах найважливішим інструментом підтримки міжнародної безпеки та стабільності", – переконують у країні-агресорці.

  Як нагадує видання, інспекційна діяльність у межах Договору про СНО має на меті підтвердити достовірність заявлених кількостей стратегічних наступальних озброєнь.

  Довідка: СНО-3, підписаний між США і росією 2011 р. на 10 років, є останнім договором у сфері контролю над озброєннями, який діє між рф і США. СНО-3 обмежує стратегічні носії та ядерні боєголовки рф і США до 700 і 1550 відповідно. Договір може бути продовжений ще на 5 років у разі згоди обох підписантів. Такі переговори почалися 2019 р. Але тодішня влада США не бажала продовжувати договір: Вашингтон наполягав на новому договорі за участі США, росії та Китаю. Після обрання Джо Байдена в лютому 2021 р. СНО-3 було продовжено на 5 років. Зараз адміністрація Байдена пропонує росії переукласти договір до 2026 р., залучивши як третю сторону також Китай.

  Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

  Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

  Попередній матеріал
  росіянам не вистачає колаборантів для проведення "референдумів" на окупованих територіях – Данілов
  Наступний матеріал
  росіяни намагалися відновити наступ на напрямку Донецьк – Піски, бойові дії тривають – Генштаб
  Loading...