Ростислав Балабан
Ростислав Балабан 5 канал

"Росія торгує нашими полоненими": Балабан про затягування обміну

Читайте по-русски
Аби отримати полонених, Україні доведеться заплатити високу ціну, вважає експерт

В планах Росії було підвести справу з обміном полоненими до кульмінаційної точки, на якій українська влада буде змушена йти на поступки, аби не мати репутаційних втрат. Про таке у студії "5 каналу" розповів старший науковий співробітник політичних і етнонаціональних досліджень, кандидат політичних наук Ростислав Балабан.

"Виникає думка, а що буде взамін? Не було обміну тривалий час і тут, раптово, така "добра воля". Росія торгує нашими полоненими – це очевидно. Але ставка буде висока. Не просто так повертають. Я прогнозував, що підведуть ситуацію до такої кульмінації, що українській стороні, в цьому разі в особі президента Володимира Зеленського, буде важко відмовитися, тому що є певна публічна площина. А ми дещо про неї знаємо і нічого не знаємо про невідомі", – сказав він.

Про плани Росії, на думку експерта, свідчить інформаційна кампанія.

"Ми бачимо, що точно є інформаційна кампанія. Вони просто так не відбуваються. Якщо банально мислити, то для інформаційної кампанії треба, щоб її фінансували. Вона є, значить є певна мета, яку хочуть досягнути. Ставка для України буде надзвичайно висока. Побажаю новій владі впоратися з цим кораблем", – відзначив Балабан.

Експерт також додав, що головним випробуванням нової команди є не парламент, а зовнішні виклики, ведення переговорів, відповідне реагування служб.

Повне відео розмови можете переглянути тут:

Нагадаємо, Офіс президента України повідомив, що триває процес обміну утримуваними особами між Україною та Росією.

Попередній матеріал
#ДякуюУляно: під стінами будівлі МОЗ влаштували акцію – відео
Наступний матеріал
Біля Львова горить поліграфічне підприємство – є потерпілі (фото, відео)
Loading...