Володимир Огризко
Володимир Огризко 5 канал

"Росія піде у васали Китаю": Огризко про протистояння наддержав

У середньостроковій перспективі агресор опиниться між Сполученими Штатами і Китаєм, стане тим "третім інколи зайвим" гравцем

В ефірі "Інформаційного вечора" керівник Центру дослідження Росії, міністр закордонних справ України (2007-2009) Володимир Огризко поміркував над новою конкуренцією наддержав і пояснив, де в цих процесах опиниться Росія. 

"Я думаю, що найбільша загроза полягає в тому, що зараз почне розвиватися дуже серйозне суперництво між США і Китаєм. Російська Федерація, як би вона не намагалася зіграти роль глобальної держави, на це просто не здатна, виходячи з багатьох – фінансових, економічних, демографічних, будь-яких інших аспектів. Політична амбіція є, а на що спертися – цього вже немає, воно тане, тому що немає з чого брати", – каже Огризко.

Він продовжує: "Тому десь у середньостроковій перспективі, якщо Росія, звичайно, доживе до цього, піде у васали Китаю і буде лише тим "третім інколи зайвим", бо два ключових гравці – це США та Китай. Вони реально почнуть ділити світ по-новому. В цьому ключовий момент". 

Водночас, політичний експерт наголошує: українцям конче потрібно знати, де наше місце.

"Але ми, українці, повинні бути чітко і ясно зорієнтовані на те, що ми – частина західної цивілізації, і там наше місце", – наголошує екс-глава МЗС України.

Більше подробиць – далі у відео: 

Попередній матеріал
Убивство Гандзюк: в СБУ відреагували на звинувачення Мангера у бік генерала
Наступний матеріал
Disney презентував перший трейлер популярного мульту "Крижане серце-2"