Робота п‘ятої колони Кремля в ЄС стає все більш помітною - Філіпчук

На сьогодні все більш помітною стає робота п’ятої колони Кремля всередині владних інституцій Європейського Союзу.

Про таке в ефірі "5 каналу" заявив голова правління Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук.

"Не все так просто в Європейському союзі, як би ми цього хотіли, чи як цього вимагали би самі статутні цілі і завдання ЄС. Суть дискусії зараз спрямована на обговорення документу, який перед засіданням Ради поширила високий представник ЄС із зовнішньої політики пані Могеріні. Цей документ, в принципі, таємний, але як все таємне, воно швидко стає предметом для обговорення ЗМІ", - сказав експерт.

"В цьому документі Могеріні запропонувала такі дів групи санкції щодо Росії, які при певному розгляді, напевно, було би можливо було би відкласти в довгу шухляду. Вона фактично запропонувала виділити кримське питання із загального контексту так званої української кризи, і до питання Криму прикріпити дуже обмежене коло санкцій. А всі інші санкції виділіти у інший пакет і приєднати до Міських домовленостей, і у випадку, якщо Росія буде демонструвати певну гнучкість,чи робити кроки на зустріч по виконанню Мінських домовленостей, або, якщо будуть створенні інші сприятливі умови, то ці найбільш болючі санкції, їх можна буде крок за кроком знімати", - зазначив  Філіпчук.

"Тобто, фактично, пропонувалося замість посилення тиску на Росію, знайти шлях послаблення тиску на Росію. І це відображає той факт, що в середині ЄС є все більш ефективною робота п’ятої колони і тих, хто зараз страждає від санкцій ЄС щодо Росії в самому європейському союзі", – наголосив він.

Попередній матеріал
Росія продовжує війну проти України – РНБО
Наступний матеріал
Терористи за ніч обстріляли українських військових 49 разів – штаб АТО

Україна не очікувала, що глави МЗС ЄС посилять санкції проти Росії – дипломат

Країни ЄС одноголосно вирішили не змінювати ставлення до російської агресії в Україні - Могеріні

В ЄС вирішили не послаблювати санкції проти Росії

Україна: ЄС може скасувати санкції проти Росії лише після повного відшкодування Кремлем всіх збитків