Могеріні
5.ua

Країни ЄС одноголосно вирішили не змінювати ставлення до російської агресії в Україні - Могеріні

  На засіданні Ради ЄС глави МЗС країн-членів домовилися не змінювати свою політику щодо РФ, навіть не обговорювалоась повернення до звичних відносин з Росією.

  Про це ввечері 19 січня заявила Високий представник ЄС з питань міжнародної та безпекової політики Федеріка Могеріні на прес-конференції  за підсумками засідання Ради ЄС.

  Вона підтвердила, що Рада ЄС у закордонних справах (на рівні глав МЗС країн-членів Євросоюзу - Ред.) у понеділок обговорювала стратегічні перспективи встановлення діалогу між ЄС та Росією. Це обговорення пов’язане з тим, що в березні спливає термін дії перших персональних санкцій, які введено проти окремих громадян РФ через анексію Криму.

  "Ми почали готуватися до рішення Ради ЄС в березні, коли ми маємо ухвалити рішення про продовження цих санкцій", - пояснила вона.

  "Рішення (яке Рада ЄС ухвалить в березні - Ред.) буде базуватися на політиці невизнання анексії Криму і це не буде змінено", - додала дипломат.

  "Початок стратегічних дебатів жодним чином не означає зміну політики Євросоюзу щодо Росії. Ми в ЄС досі маємо об’єднаний, спільний підхід у питанні тиску на РФ, і він не змінюється. Але ми маємо підготувати березневе рішення, щоби зберегти цю єдність", - наголосила Могеріні.

  Керівник європейського зовнішньополітичного відомства наголосила на погіршенні ситуації на Донбасі і підкреслила, що жодних підстав для пом’якшення санкцій наразі немає.

  "Ситуація на Сході України стала суттєво гіршою, ніж це було ще кілька тижнів тому... Тому немає нормалізації, немає жодного повернення до "звичних відносин з Росією". Це – одноголосне рішення міністрів закордонних справ", - стверджує Федеріка Могеріні.

  Попередній матеріал
  Напад російських терористів на мешканців Дебальцевого ГПУ назвала терактом
  Наступний матеріал
  Інтенсивність боїв біля Донецька знизилась - штаб АТО

  В ЄС вирішили не послаблювати санкції проти Росії

  Україна: ЄС може скасувати санкції проти Росії лише після повного відшкодування Кремлем всіх збитків

  В Європарламенті обговорять нові санкції проти РФ

  Меркель назвала умови, за яких санкції проти Росії буде скасовано