Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба Twitter / МЗС України

Робота НАТО, агресія РФ та місія ОБСЄ: про що говорив Кулеба з колегами на Варшавському форумі з безпеки

Читайте по-русски
Там він зустрівся з генеральною секретаркою ОБСЄ Хельґою Шмідт

Росія свідомо руйнує Мінські угоди, коли закриває доступ ОБСЄ до прикордонних територій. Адже Мінські домовленості передбачають постійний моніторинг. Федерація ж намагається завадити присутності місії ОБСЄ, щоби безкарно постачати зброю та найманців в ОРДЛО. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на Варшавському форумі з безпеки.

Там він зустрівся з генеральною секретаркою ОБСЄ Хельґою Шмідт. А також узяв участь у панельній дискусії зі своїми колегами з Польщі, Фінляндії та Туреччини. Обговорили роль НАТО в Європі та низку інших тем. Зокрема, загрозу впливу Росії.

"Уся політика Росії щодо НАТО ґрунтується на принципі, що існування Альянсу – це провокація. Тому коли ви починаєте думати, "що може зробити НАТО з метою не провокувати Росію", це ускладнення всіх зусиль. Бо що б ви не робили, Росія сприйматиме як провокацію. Питання в тому – робите ви щось чи не робите взагалі. І якщо ви нічого не робите, завжди буде хтось, хто робитиме. Це дуже просто. І в цьому випадку – робитиме РФ. І те саме відбувається у глобальних питаннях. Там, де не розширюється захід, де не розширюється Європейський Союз чи НАТО, намагається виступити хтось інший", – зауважив Кулеба.

"Якщо НАТО хоче зберегти свій авторитет, то має дотримуватися твердої позиції в обох регіонах – НАТО і Чорне море. І ми повинні усвідомлювати той факт, що Росія не утримуватиметься від різних провокацій, які мають характер гібридної війни. І нам слід бути готовими до цього", – вважає міністр закордонних справ Польщі Збіґнєв Рау.

Нагадаємо, раніше головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що Україна втілює стандарти НАТО і вже готова до вступу до Альянсу.

Попередній матеріал
"Незалежна гілка влади перетворюється у філію Банкової" – В'ятрович про брутальні порушення регламенту ВР
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція
Loading...

Україна планує евакуаційний рейс із Афганістану – Кулеба

Кулеба прокоментував можливу зустріч "нормандської четвірки" до завершення каденції Меркель

Угода з "Газпромом": Кулеба закликав Угорщину "не розкручувати емоції" – включення

"Найгірший сценарій для України фактично зведений до нуля" – Кулеба прокоментував результати виборів у Німеччині

Коли Меркель вже не канцлер: Кулеба спрогнозував, якими будуть наслідки виборів у Німеччині для України

Вибори до держдуми РФ: у Києві буде дільниця для голосування росіян – Кулеба