Володимир Зеленський на нараді РНБО
Володимир Зеленський на нараді РНБО president.gov.ua

РНБО вперше в історії запроваджує санкції проти топ-10 контрабандистів – Зеленський

Читайте по-русски
За словами президента, паралельно були відсторонені десятки посадовців митниці

Президент Володимир Зеленський у відеозверненні заявив, що Рада національної безпеки і оборони України запровадила персональні санкції проти 10 найбільших контрабандистів за даними спецслужб.

"Сьогодні вперше в історії України впроваджені персональні санкції, зокрема заблоковані активи та майно осіб, яких за аналітичними даними апарату РНБО і за даними Служби безпеки України можна назвати топ-10 української контрабанди", – зазначив глава держави.

За його словами, у майбутньому такі ж обмеження буде запроваджено і щодо інших контрабандистів.

Крім того, як оголосив президент, десятки співробітників регіональних управлінь Державної митної служби були відсторонені від роботи.

"Відсторонені від роботи десятки посадовців митних органів. А ще ми готуємо законодавчі зміни, результатом яких буде криміналізація недостовірного митного декларування", – анонсував він.

Причиною назвав величезні збитки, яких зазнає український бюджет через неефективну роботи митниці. А контрабанду назвав "економічним тероризмом".

"За розрахунками експертів, збитки через контрабанду сягають 300 млрд грн, що недоотримав державний бюджет. З них понад 100 млрд – унаслідок неефективної роботи митниці", – наголосив Зеленський.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з'явилась інформація, що на засіданні РНБО в п'ятницю, 2 квітня, планують обговорити до 10 питань – від плану вакцинації до санкцій проти лідерів контрабандного "бізнесу".

Попередній матеріал
До кінця весни Одещина може отримати близько 4 тисяч доз вакцини Pfizer
Наступний матеріал
"Відволікали вогонь на себе, щоб не обстрілювали медиків": як рятували бійця біля Новотошківського
Loading...