Єльченко
Єльченко 5.ua

РФ подвоїла військові сили в Криму, готується відновити сховища ядерних боєголовок – Єльченко

"Кримське питання" – це ключовий елемент російської військової експансіоністської політики

Російська Федерація не має намірів зупинити окупацію Криму, а постійна мілітаризація Азовського моря стала вкрай серйозною проблемою. Про це заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко під час лекції в Гарвардському університеті, передає ТСН.

За словами Єльченка, метою Кремля є тотальне військове панування в Чорноморському регіоні та за його межами.

"Наприклад, Крим часто використовується як штаб-квартира й база постачання російської військової участі в Сирії. Росія також змушує мешканців Криму, зокрема і шляхом тиску чи пропаганди, брати участь у російських військових операціях за кордоном. Саме тому це не можна вважати суто українським або регіональним питанням", – наголошує постпред.

Ситуація в акваторії Чорного та Азовського морів має сильний стратегічний вплив на всю європейську безпеку.

"Крим – це не лише тестовий майданчик для нового російського озброєння і потенційної зони для розповсюдження ядерної зброї, але також є ключовим елементом російської військової експансіоністської політики", – наголошує вітчизняний дипломат.

За словами Єльченка, Росія наразі подвоїла свої військові сили на півострові та продовжує підготовку кримської військової інфраструктури для розгортання ядерної зброї. Зокрема і шляхом реконструкції сховищ ядерних боєголовок.

Негативні наслідки має і будівництво Керченського мосту, адже крім порушення свободи міжнародного судноплавства, це також суттєво шкодить екології: перешкоджає циркуляції води, збільшує ерозію і шкодить природоохоронним територіям.

"Цей міст простягається з території Росії на суверенну територію України, тим самим збільшуючи кількість важкої зброї, обладнання та військового персоналу в Криму...Тому, тут залишається серйозна загроза морського нападу з Азовського напряму в разі масштабної військової конфронтації", – додав він.

Нагадаємо, раніше про посилену мілітаризацію півострова говорила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова. Вона наголошувала, що головна мета Кримського мосту – не хизуватися величчю. "Цим мостом йтимуть російські танки", – заявила Джапарова у липні.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Виготовлялися в Росії: у зоні ООС було знайдено заборонені міни "Охота"

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Не треба чекати чудес": Луценко про розслідування вбивства Павла Шеремета
Наступний матеріал
Кладовища для "Ленінів" не існує – В'ятрович
Loading...