5.ua

Реакція світу на євровибрики українських можновладців [відео]

  Попри відтермінування укладання угоди про асоціацію, у ЄС досі вірять у спільне майбутнє з Україною. Таке на брифінгу у Брюсселі заявила Майя Касьянчич, речниця верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон. Відповідаючи на запитання, чи досі Євросоюз буде радий бачити Януковича у Вільнюсі, вона відповіла ствердно.

  Майя Касьянчич, речниця верховного представника ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон: «Ми засмучені, як ЄС, але ми також розуміємо, що засмучений і народ України. Залишаємося відданими політичній асоціації та економічній інтеграції України з ЄС і з цього погляду ми очікуємо, що Україна братиме участь у саміті Східного партнерства наприкінці наступного тижня у Вільнюсі».

  Сполучені Штати, як і Європейський союз, розчаровані рішенням українського уряду відкласти підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС. Позицію Вашингтона озвучив посол США Джеффрі Пайєтт. За його словами, США підтримують більшість українців, які хочуть європейського майбутнього для своєї країни і схвалюють те, що ЄС тримає двері відкритими.

  Джеффрі Пайєтт, посол США в Україні: «Сполучені Штати, як і Європейський союз, розчаровані рішенням уряду України відкласти приготування підписання угоди про асоціацію та угоди про зону вільної торгівлі з ЄС. Сполучені Штати переконані, що інтеграція України з Європою – це найкраща дорога до економічного процвітання та демократії».

  Кремль звинуватив Брюссель у тиску на Київ. З відповідною заявою виступив Володимир Путін на прес-конференції з прем'єр-міністром Туреччини у Санкт-Петербурзі. Російський чільник, зокрема, обвинуватив Євросоюз у сприянні в проведенні масових акцій проти рішення Кабміну призупинити підписання угоди про асоціацію у Вільнюсі.

  Володимир Путін, президент Росії: «Сейчас вот, сегодня, когда мы услышали о том, что – я вчера только об этом узнал – что Украина приостанавливает, не прекращает, а приостанавливает подписание договора с Евросоюзом и хочет все, что называется, посчитать как следует, по сути мы услышали угрозы со стороны наших партнеров европейских по отношению к Украине, вплоть до способствования проведения массовых акций протеста».

  Західна та східна преса також відреагували зовсім по-різному. Польська «Газета виборча» висловлює жаль з приводу рішення Києва й написала, що «Україна тікає від Європи». Німецьке видання «Франкфуртер Альгемайне Цайтунг» обурюється втручанням Росії в переговори між ЄС та Україною. Британська газета «Гардіан» називає рішення українського уряду безперечною перемогою російського президента Володимира Путіна в «дедалі жорсткішій грі з перетягування каната». Американське видання «Нью-Йорк Таймс» наголошує, що зупинка євроінтеграції Україною продиктована реальною загрозою з боку Кремля. Російський же «Коммерсант» називає рішення президента України Віктора Януковича про «розворот на Схід – цілком логічним». Видання наголошує, що плюси від підписання угоди про асоціацію з ЄС Україна отримала би лише у віддаленій перспективі. А сварка з Москвою для Президента Януковича могла би призвести до негативних наслідків уже завтра.

  Олександр Войтко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Януковичу принесли більше мільйона підписів за євроінтеграцію
  Наступний матеріал
  Свідки Голодомору 1932-33 рр. – Вінниччина [відео]
  Теги:
  Loading...