Єльченко
Єльченко 5.ua

Радбез ООН: Єльченко озвучив позицію України щодо статусу Єрусалиму

  Цього тижня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати офіційно визнають Єрусалим столицею Ізраїлю. Це викликало бурхливу реакцію світової спільноти

  Статус Єрусалима має бути визначений за результатами переговорного процесу та відповідно до резолюцій Ради Безпеки ООН. Такою є позиція України в цьому питанні, наголосив постпред при Радбезі Володимир Єльченко, передає "Укрінформ".

  "Україна переконана в тому, що остаточний статус Єрусалима має бути визначений лише шляхом переговорів та за умов неухильного дотримання відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН", – повідомив представник України.

  Крім того, він закликав міжнародну організацію, зокрема і спеціального координатора ООН з питань близькосхідного мирного врегулювання Ніколая Младенова, а також учасників Близькосхідного квартету "подвоїти зусилля з метою відновлення переговорів та досягнення прогресу у близькосхідному мирному процесі".

  Як відомо, статус Єрусалима є одним з найгостріших питань в арабо-ізраїльських відносинах. Палестинська влада має намір зробити Східний Єрусалим столицею своєї майбутньої держави.

  Натомість 6 грудня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати офіційно визнають Єрусалим столицею Ізраїлю. Крім того, США мають намір перенести своє посольство з Тель-Авіва до Єрусалима. Наступного дня стало відомо, що Радбез ООН скликає термінове засідання через ситуацію довкола статусу Єрусалиму. 

  Детальніше про останні події щодо статусу Єрусалиму та реакцію світу дізнайтеся з докладного лонгріду за посиланням

  Попередній матеріал
  Антон Геращенко відповів Портнову: Не захлиніться жовчю
  Наступний матеріал
  У Раді міністрів ОБСЄ ухвалили заяву щодо конфлікту в Україні
  Loading...