socportal.info

Рада заборонила неплатникам аліментів виїжджати за кордон та керувати авто

  Очікується, що реалізація закону зменшить заборгованість із виплати аліментів та поліпшить утримання осіб

  Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів". За ухвалення відповідного законопроекту №7277 проголосували 294 народні депутати за мінімально необхідних 226, передає "Укрінформ"

  Зокрема, законом передбачено позбавлення неплатників аліментів права на виїзд за кордон. Депутати внесли зміни до закону "Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України". Встановлено, що право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадках, коли він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, – до виконання зобов'язань або сплати заборгованості.

  Крім того, законопроект передбачає тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобом.

  Також Рада встановила, що несплата аліментів на утримання дитини одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців від дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин. Відповідно до ухваленого закону, за виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.

  У разі ухиляння порушника від виконання суспільно корисних робіт постановою суду за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, строк невиконаних  суспільно корисних робіт може бути замінений адміністративним арештом. Строк арешту визначається з розрахунку, що одна доба арешту дорівнює 15-ти годинам невиконаних суспільно корисних робіт, але не може перевищувати 15 діб.

  Окрім того, передбачено, що той із батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, самостійно може вирішувати питання щодо тимчасового виїзду дитини за кордон для лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку, – за наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

  Очікується, що реалізація закону зменшить заборгованість з виплати аліментів та поліпшить утримання осіб.

  Нагадаємо, раніше в четвер, 7 грудня, Верховна Рада ухвалила законопроект про зміни до Бюджетного кодексу.

  Попередній матеріал
  Клімкін і Тіллерсон обговорили "блакитні шоломи" на Донбасі
  Наступний матеріал
  Закордонний паспорт: у Міграційній службі пояснили, коли припиняться затримки
  Loading...
  Рада ухвалила законопроект про зміни до Бюджетного кодексу

  Рада ухвалила законопроект про зміни до Бюджетного кодексу

  Розгляд Держбюджету-2018: пленарне засідання Верховної Ради – завершено

  Розгляд Держбюджету-2018: пленарне засідання Верховної Ради – завершено

  Найєм: Законопроект про "вбивство" НАБУ не розглядатимуть у Верховній Раді

  Найєм: Законопроект про "вбивство" НАБУ не розглядатимуть у Верховній Раді

  Ситник: Напевно, моя робота в НАБУ закінчується

  Ситник: Напевно, моя робота в НАБУ закінчується

  У США заговорили про можливість скорочення допомоги Україні – яка причина

  У США заговорили про можливість скорочення допомоги Україні – яка причина

  Антикорупційний комітет Ради проголосував за відставку Соболєва

  Антикорупційний комітет Ради проголосував за відставку Соболєва