Рада відмовилася створювати орган з боротьби із корупцією

  Верховна рада не змогла прийняти за основу або відправити на повторне перше читання законопроект про Державне бюро розслідувань. Прийняття за основу проекту закону (№3042) підтримали 122 народні депутати із 313 на засіданні парламенту у вівторок, повідомляє Інтерфакс-Україна.


  Згідно з повідомленням, за те, щоб повернути законопроект на повторне друге читання, проголосували 204 парламентарі.

  Таклж зазначається, що народний депутат фракції "Батьківщина", автор законодавчої ініціативи Андрій Кожем'якін на засіданні у вівторок заявив, що законопроект необхідно підтримати з тим, щоб "прибрати з прокуратури слідство і віддати його Державному бюро розслідувань".

  Водночас у пояснювальній записці сказано: "Метою проекту закону є створення організаційно-правових засад запобігання та протидії корупції серед вищих посадових осіб держави, суддів і прокурорів, запобігання корупції під час формування єдиного органу законодавчої влади та недопущення зрощення бізнесу і політики".

  Для досягнення зазначеної мети цей законопроект визначає правові основи організації, повноваження і порядок діяльності Державного бюро розслідувань - "центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом і правоохоронного органу, метою створення якого є забезпечення чесності, безсторонності та непідкупності вищих посадових осіб держави, суддів і прокурорів".

  У проекті закону пропонується не створювати ДБР на базі наявних спеціальних підрозділів, зокрема, МВС та СБУ, "які не стали перешкодою на шляху поширення корупції у вищих ешелонах влади".

  Законопроект передбачає, що ДБР - центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом і водночас - правоохоронний орган, створює його Кабінет міністрів. Працівники бюро отримують статус державних службовців.
  На ДБР покладаються такі функції, як: участь у формуванні та реалізації єдиної державної антикорупційної політики, державний контроль за виконанням антикорупційного законодавства державними органами, їхніми посадовими особами, координація реалізації органами виконавчої влади антикорупційної стратегії, а також виконання державної програми запобігання та протидії корупції.

  Також проект закону передбачає, що в повноваження бюро входить досудове розслідування кримінальних корупційних правопорушень, злочинів, пов'язаних із катуваннями, які здійснюють працівники правоохоронних органів. Водночас до функцій ДБР належить оперативно-розшукова діяльність.
  Попередній матеріал
  За інформацію про викраденого голову сумського "УДАРу" пропонують $100 тис.
  Наступний матеріал
  НАТО підтримує посилення військ США у Східній Європі