Рада посилила мораторій на конфіскацію житла за несплату валютних кредитів

  У неділю вранці на пленарному засідання депутати встигли прийняти ряд важливих законопроектів.

  Голосами 290 нардепів у другому читанні та в цілому було прийнято законопроект №1610 "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті", яким забороняється стягувати у безспірному порядку на підставі виконавчого напису нотаріусу нерухоме житлове майно, що відповідає критеріям, визначеним у цьому Законі; примусове виселення мешканців такого житлового майна у будь-якому порядку.

  Ще на початку червня парламент прийняв закон, який забороняє відбирати у позичальників житло, яке знаходиться під заставою по валютних кредитах (у разі якщо це єдине житло).

  Однак, як ідеться у пояснювальній записці до закону, "всупереч зазначеним вище нормам відбуваються масові порушення прав людини на житло через ігнорування вимог цього закону в нотаріальній практиці. Неодноразово виникають ситуації, коли через вчинення виконавчого напису нотаріуса особа позбавляється свого єдиного житла".

  До того, як піти на 30-хвилинну перерву, депутати дозволили генеральному прокурору у виняткових випадках призначати на посади в органах прокуратури людей, у яких немає визначеного законом стажу роботи в прокуратурі, і які молодші встановленого віку.

  Також було продовжено до 2020 року дію мораторію на відчуження гуртожитків.

  Окрім того, Рада скасувала заборону на продаж молочної та м'ясної продукції домашнього виробництва на аграрних ринках, який повинен був набути чинності з 1 січня 2015 року згідно з прийнятим ще в 2005 році закону "Про безпечність та якість харчових продуктів".

  Попередній матеріал
  На Дніпропетровщині зіткнулося два автобуси, загинуло четверо людей
  Наступний матеріал
  Російські бойовики обстріляли місто на Луганщині – постраждала пенсіонерка

  Рада збирається ввести додаткові імпортні збори

  Почалося засідання Ради

  Біля Київради встановили ялинку з відпрацьованих батарейок

  Перед розглядом урядових законопроектів парламент проведе нараду коаліції