Павло Клімкін
Павло Клімкін cnbc.com

"Питання нашої державності та безпеки ЄС": Захід зацікавлений у незалежності антикорупційних органів в Україні – Клімкін

Читайте по-русски
Скасування безвізу призведе до тектонічних зсувів в українській політиці, вважає ексміністр

Незалежність конкурсної комісії з відбору керівника САП є важливою не лише для України, а й для всієї європейської спільноти, вважає міністр закордонних справ у 2014-2019 роках Павло Клімкін. Про це він сказав в ефірі програми "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова на "5 каналі".

"Я теж не люблю зовнішнього впливу, але коли наші друзі бачать, що їхня допомога в реформуванні України десь розчиняється в повітрі, а через додаткові корупційні оборудки Росія може отримувати додатковий вплив в Україні, то це питання і взагалі української державності, і безпеки – в тому числі безпеки для Євросоюзу", – сказав Клімкін.

За його словами, загроза втрати безвізу стане реальною тільки в разі демонтажу всієї антикорупційної інфраструктури.

"Реальне скасування безвізу – це як ядерний удар, ядерна зброя, тому вона буде застосовуватися в останню чергу. На сьогодні я такої загрози не бачу: і в наших партнерів, і Євросоюзу є достатньо важелів, щоб забезпечити роботи антикорупційної інфраструктури. Спочатку будуть політичні меседжі, потім будуть моменти, пов'язані з різними програмами допомоги. Але я думаю, що до скасування безвізу не дійде, бо всі прекрасно зрозуміли, що у випадку, коли загроза стане реальною, це призведе до тектонічних зсувів в українській політиці", – підсумував ексміністр.

Нагадаємо, у Європейському парламенті заявили про загрозу для безвізового режиму для України через проблемну процедуру відбору чільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Попередній матеріал
Окупація Криму: Росія несе відповідальність за цей злочин перед Україною – заступниця голови МЗС
Наступний матеріал
На Харківщині упав і загорівся літак: є загиблі та травмовані
Loading...