Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

"Прийнято одноголосно": Порошенко заявив, що в ЄС чітко визнали перспективи членства України в Євросоюзі

Читайте по-русски
За словами Петра Порошенка, сьогодні в Страсбурзі відбуваються надзвичайно важливі для України і Європейського Союзу події

П'ятий президент України Петро Порошенко заявив, що Парламентський Комітет асоціації України з ЄС у підсумковій резолюції окреслив чіткі перспективи членства України в Євросоюзі та однозначно визначив дії Росії як агресію проти суверенної незалежної України, передає прес-служба "ЄС".

За словами Петра Порошенка, сьогодні в Страсбурзі відбуваються надзвичайно важливі для України і Європейського Союзу події.

"Щойно завершилася сесія Парламентського Комітету асоціації між Верховної радою України і Європейським парламентом. Була одноголосно прийнята підсумкова резолюція, де були враховані майже всі позиції, які подавалися "Європейською Солідарністю", – зазначив політик.

"Перш за все, про що ставила питання українська делегація, "Європейська Солідарність", стосувалося яскравої перспективи членства для України в Європейському Союзі. Хочу наголосити, що у фінальній резолюції була буквально процитована стаття із Конституції України, де чітко зазначено, що стратегічною метою України є повноправне членство в ЄС та НАТО як кінцева перспектива", – розповів п'ятий президент України.

"Також чітко наголошено право України претендувати на членство і відповідно зобов'язання Європейського Союзу прийняти Україну після виконання всіх необхідних вимог і критеріїв", – додав він.

"Друга позиція, як на мою думку є принциповою, ми зацікавлені у збільшені інтенсивності співпраці і підвищені України у порядку денному Європейського Союзу", – пояснив він.

Лідер "ЄС" повідомив, що підсумками консультацій було прийнято рішення про запрошення і візит віце-президента Єврокомісії, високого представника із зовнішньої політики ЄС, який вже на початку наступного року відвідає не лише Київ, а й Донбас.

"Третє – це чітке формулювання, що у нас ніякий не конфлікт на сході України. Це є російська агресія проти суверенної незалежної України", – додав Порошенко.

"Це вже стало нормою документів Європейського Союзу, світових документів, які засвідчують порушення Росією міжнародного права під час незаконної анексії Криму і під час агресії проти нашої держави", – підсумував він.

Підсумкова резоюлція Парламентського Комітету асоціації України з ЄС
Підсумкова резоюлція Парламентського Комітету асоціації України з ЄСЄвропейська правда

Як повідомляв раніше 5.UA, Порошенко взяв участь у засіданні Парламентського комітету асоціації між Україною та Європейським Союзом у Страсбурзі. Візит розпочався із зустрічі з головою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо.

Попередній матеріал
Політичне самогубство для демократів – реакція Трампа на результати голосування щодо свого імпічменту
Наступний матеріал
"ПриватБанк" і в Ізраїлі позивається проти Коломойського та Боголюбова – скільки вимагає
Loading...

Обговорили план протидії російській агресії: Петро Порошенко та Елмар Брок провели зустріч в Україні

"За європейську і євроатлантичну Україну": Порошенко з родиною проголосував на виборах

Порошенко: відсіч реваншистам та вступ до ЄС і НАТО – стратегічні цілі "Європейської Солідарності"