5.ua

Провал євроінтеграції: як це було у Верховній Раді [відео]

  Євромісія покидає в обідню пору Верховну Раду. Ні з чим, але зі словами – місію Кокс і Квасневський не припиняють.

  Вони знову обіцяють повернутися. те що вже охрестили провалом – вони все ще терпляче чекають. До саміту тиждень, але чіткої відповіді про свою готовність Україна досі не дала. Хоча схоже – у Європі цю відповідь уже знають.

  Ця відповідь – майорить червоним «ні». Особливо – після заяв Кабміну Азарова про призупинення єврокурсу. Так виглядає парламент у вечірню пору: Рада заблокована, а опозиція заявляє про державний заколот.

  Після цих подій – надвечір – з’явилося інтерв'ю Олександра Квасневського польському телеканалу: євромісію на цьому – припиняють. Угоду України із ЄС у Вільнюсі підписано не буде. А зранку цього дня від Ради було так багато очікувань.

  Спікер Ради бажав європейцям – плідності. А Рада демонструє – повний провал. Перший євроінтеграційний – закон про вибори – не став прикладом. На відміну від цього дружного «за», жоден із шести законопроектів про долю Тимошенко не набрав необхідної кількості голосів – як не закликали автори.

  Провалили усе. Із регіоналів за законопроекти щодо долі Юлії Тимошенко голосує лише один – Нестор Шуфрич.

  Далі парламент впадає у ступор. Перемови і наради, після яких євромісія залишила Раду. Та перед тим була примарна надія – вона у руках спікера. На цих кадрах Рибак демонструє регіоналу Єфремову записку із таким змістом: «Дорогой Владимир Васильевич! Надо принять 3599 в первом чтении! Сделайте все, что можно, чтобы в этом убедить!»

  Законопроект 3599 – це саме той, над яким тиждень працювала робоча група. Повправлявшись у взаємних образах, її члени так і не змогли виробити механізм звільнення Тимошенко – зосередившись на усіх в’язнях країни і заплутавши одне одного, журналістів і представників Європи. Після четвергових подій самі члени робочої групи не бачать доцільності у її існуванні. До саміту у Вільнюсі Рада працюватиме 1 день у пленарному режимі. У п’ятницю опозиція хоче почути у цій залі із поясненнями як мінімум прем'єра. Бо Президент вважає: ми досі йдемо до Європи.

  Ольга Сніцарчук, Ірина Герасимова, Юрій Усік, Олексій Іванченков, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Більдт: Український уряд раптом низько вклонився Кремлю (оновлено) [відео]
  Наступний матеріал
  На Донеччині міліція і волонтери 10 днів шукають зниклу дівчину [відео]
  Теги:
  Loading...