Проти Портнова порушено кримінальну справу, продаж ОПЗ відтерміновано (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Призначений на завтра конкурс з приватизації Одеського припортового відкладений на невизначений термін. Перенести продаж ОПЗ глава Уряду вирішила після порушення кримінальних справ стосовно Андрія Портнова. Юлія Тимошенко певна - це неприкритий тиск з боку Призидента. Тим часом, сам Віктор Ющенко вже привітав рішення Уряду про відкладення конкурсу з продажу заводу.
  Ольга Кошеленко, 5 канал: "Продаж Одеського пропортового заводу, або красиве свято чесної приватизації, як воліє називати його Юлія Тимошенко, відкладено на невизначений термін. Потенційні інвестори не зберуться завтра у цій залі. Юлії Тимошенко тепер взагалі не до свят - її ставлеником Андрієм Портновим зацікавилася Генеральна прокуратура".

  Зранку Президент зібрав на Банковій силовиків. Генпрокурор Олександр Медведько відзвітував: вони перевірили усі перепетії довкола Фонду Держмайна. Як наслідок - порушені дві криманальні справи: проти керівника держказначейства та виконувача обов’язків голови Фонду від Уряду.

  Олександр Медведько, Генеральний прокурор України: "Нами проведені перевірки щодо законності діяльності народного депутата Портнова Андрія Володимировича і також нами порушена кримінальна справа за фактом замаху на незаконну приватизацію за частиною 1 статті 233 Кримінального кодексу та частиною 2 статті 365 Кримінального кодексу, де Портнов перевищів свої службові обов’язки".

  У цей же час Кабінет Міністрів зібрався на позачергове засідання. Урядовці вирішували - чи проводити заздалегідь заплановану приватизацію Одеського припортового. Тон дискусії, як і аргументи міністрів приховали зачинені двері зали засідань. Згодом Юлія Тимошенко повідомила: конкурс вирішили відтермінувати, аж поки не вщухнуть пристрасті. Прем’єрка стверджує: ОПЗ уже тихцем поділили у владних коридорах, щоби згодом продати. А кримінальні справи - то лише психологічний тиск.

  Юлія Тимошенко, Прем`єр-міністр України: "Я хочу вам сказати, що це не проти них порушено кримінальну справу. Ця кримінальна справа порушена проти мене особисто, проти Уряду, проти чесної приватизації, проти наведення порядку в країні. На жаль, дуже схожі методи об`єднання олігархії з владою, які були і до 2004 року".

  Через відтермінування конкурсу під загрозою виконання держбюджету, - бідкається прем’єрка. Але здаватися не збирається, а отже й скасовувати своє рішення про призначення Портнова. Для неї він і далі в.о. А от до Генпрокуратури на допити Портнов ходить як народний депутат. Уперше був у п’ятницю, коли саме тривало засідання Ради національної безпеки та оборони з приватизаційних питань.

  Андрій Портнов, в.о. голови Фонду Держмайна України: "Яких саме винних осіб, Президент усно визначив Генеральному прокурору на засіданні Ради національної безпеки та оборони. Він назвав прізвище Портнова Андрія, він назвав прізвище керівника казначейства. Називав всіх злочинцями. Але життя покаже, хто злочинець, хто за що буде відповідати, в який час, і у кого як буде складатися політична кар`єра. І як буде складатися політична кар`єра Президента, ми ще побачимо, чи буде вона завершена в той термін, який визначений Конституцією, а бо це буде раніше".

  В офісі Віктора Ющенка повідомили - за рейдерство від приватизації винних обов’язково покарають. І чи не вперше за остнній час втішені вчинком Юлії Тимошенко.

  Ірина Ванникова, прес-секретар Президента України: "Президент України підтримує повернення дій Уряду у законне річище. Перенесення Кабінетом Міністрів конкурсу з продажу Одеського припортового заводу, а по суті скасування ним своїх незаконних рішень сприятиме нормалізації ситуації навколо підприємства і позитивно відзначиться на інвестиційній привабливості України".

  Цього тижня приватизаційні баталії знову у Верховній Раді. У порядку денному звільнення Валентини Семенюк-Самсоненко. Утім лише після затвердження програми приватизації. Винятково після цього можливе призначення Андрія Портнова. Чи дійдуть до цього руки - у парламентаріїв великі сумніви.

  Ольга Кошеленко, Віталій Дорощенко та Сергій Щекочіхін, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (12Мб)
  Попередній матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Наступний матеріал
  Львівських безхатченків залучають до бізнесу (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...