5 канал

"Процес пішов": як нардепи з криками та сварками Добкіна недоторканності позбавили

Подання на Михайла Добкіна Рада підтримала повністю – надавши згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт депутата

День у Раді вийшов непростим, багатим на гучні заяви та обвинувачення, а ще – успішні голосування нардепів. Так, 13 липня нардепи таки проголосували закон про Конституційний суд. Утім, дещо не так, як це очікувалося. 

Депутат від БПП Ольга Червакова вирішила внести правку, аби омбудсмена в Україні обирали таємно. Народні обранці це підтримали. Проте згодом з'ясувалося, що Червакова назвала не той номер правки, тож фактично депутати проголосували за те, що не буде жодного таємного голосування.

На цьому народні обранці не зупинилися та підтримали зміни до Закону про держбюджет на 2017 рік.

Потому спікер Андрій Парубій закликав народних депутатів проголосувати за продовження роботи парламенту сьогодні, 13 липня, до 21:00. Попри крики із зали засідань "досить", таки було вирішено продовжити роботу – але на годину менше, до 20:00.

Тоді народні обранці підійшли до найгарячішого питання – подань ГПУ на опоблоківця Михайла Добкіна. І сам нардеп, і його колеги емоцій не приховували та обмінювалися обвинуваченнями. Та й нарфронтівець Максим Поляков, якого Рада вирішила позбавити депутатської недоторканності раніше, знову вирішив нагадати генпрокурору Юрію Луценку про нібито злочини детективів НАБУ.

Але генпрокурор був оптимістичним. Він заявив, що справа рушила, і нардепи мають сприяти у цьому.

"Процес пішов. Можливо, цей процес скасування касти недоторканних йде не так швидко, як хотілося би радикалам. Можливо, не так швидко, як хотілося б мені як генпрокурору по відношенню до шести депутатів, на яких я вніс подання. І, тим не менше, ще рік тому уявити, що правляча коаліція голосує за позбавлення депутатського імунітету своїх депутатів, було неможливим. Тому я впевнений, що спільними зусиллями ми відновимо закон і справедливість в цій країні і в цьому розраховую на більшість чесних і принципових депутатів Верховної Ради", – зазначив Луценко.

Він також закликав депутатів проголосувати за три подання щодо Добкіна. Зрештою, ці подання ГПУ стали першими, які Рада підтримала повністю. Таким чином, 13 липня парламентарі дали згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт опоблоківця. 

Як це було - дивіться у включенні: 

Наталія Жижко, Марія Бєляєва, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: Соболєв і Ляшко у ВР побилися за мікрофон біля заблокованої трибуни

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Невідкладна операція для пацієнтів з інфарктом міокарда в Україні буде безкоштовною - МОЗ
Наступний матеріал
Розвідка боєм та "Урали" зі снарядами: армійці розповіли, як ворог "дотримується" тиші
Loading...