Президент затвердив зміни до держбюджету і Податкового кодексу

  Президент України Петро Порошенко підписав закони про зміни до Держбюджету та Податкового кодексу, які дозволять збільшити доходну частину бюджету, скоротити видатки на держапарат та покращити фінансування потреб Збройних Сил. Про це повідомляє прес-служба глави держави.


  Законом "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень)" тимчасово, до 1 січня 2015 року запроваджено новий загальнодержавний збір – військовий збір, який справлятиметься за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб.

  До 1 січня 2015 року підвищено ренту на видобуток залізної руди з 5% до 8%, нафти - з 39% до 45%, газу з покладів до 5 км – з 28% до 55%, газу з покладів понад 5 км – з 15% до 28%.

  Також із 1 листопада 2014 року збільшується "поріг" обов'язкової реєстрації суб'єкта господарювання платником ПДВ – з 300 тис. грн до 1 млн грн; продовжено до 31 грудня 2014 року включно режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур; скасовано звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання лісоматеріалів, паливної деревини, відходів лісопереробної промисловості; скасовано оподаткування за "0" ставкою податку послуг з перевезення пасажирів швидкісними потягами Інтерсіті+.

  Крім того, з 1 листопада 2014 року запроваджується система електронного адміністрування податку на додану вартість.

  На 5% збільшено розмір акцизного податку на тютюнові вироби; напої, які сьогодні класифікуються як продукти дієтичного харчування і містять етиловий спирт 8,5% та більше.

  Законом "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (щодо корегування показників)" скорочуються на 70% видатки на забезпечення діяльності низки центральних органів виконавчої влади. Загальне скорочення видатків по цих органах склало 582,2 млн грн.

  Також скорочено видатки на оплату праці народних депутатів з нарахуваннями на 30,8 млн грн. До завершення антитерористичної операції місячна заробітна плата парламентарям нараховується лише в розмірі посадового окладу.

  Законом на 11038,1 млн грн збільшено фінансування заходів з проведення антитерористичної операції, ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій, розміщення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операцій, а також відновлення об'єктів соціальної сфери, зруйновних під час проведення воєнних дій.

  Також створено субвенцію державного бюджету міському бюджету міста Києва на виконання функцій столиці в обсязі 1800 млн грн.
  Попередній матеріал
  Крим був, є і буде частиною України - Порошенко
  Наступний матеріал
  Порошенко скасував пільги мешканцям Кончі-Заспи та Пущі-Водиці