Президент вніс до парламенту проект змін до Конституції

  На сайті парламенту оприлюднили проект закону про зміни до Конституції, внесений Президентом. Серед пропозицій – скасування імперативного мандату, який зобов'язував депутатів входити до фракцій лише тих політ сил, від котрих вони обиралися.


  Інша новація – більшість у Раді має складатися не з фракцій, а за рахунок індивідуального членства. Кандидатуру прем'єр-міністра вноситиме Президент – з урахуванням пропозиції коаліції. Міністр оборони та міністр закордонних справ призначаються Верховною Радою за поданням прем'єра – яке, водночас, уже має бути узгоджене з Президентом.

  Торкнуться зміни і правоохоронного блоку. Зараз для призначення або звільнення Генпрокурора та голови СБУ потрібна згода парламенту, а відповідно до змін, Президент зможе вирішувати ці питання особисто.

  Найбільше зміняться норми Конституції щодо місцевого самоврядування. Державні адміністрації ліквідовуються, посади голів держадміністрацій скасовуються. Натомість, має з'явитися інститут представників Президента України, яких призначатимуть в областях та районах.

  У свою чергу, Венеційська комісія готова найближчим часом розглянути варіант президентських змін до Конституції України і надати попередні висновки. Про це повідомив голова установи Джанні Букіккіо під час зустрічі із Петром Порошенко у Стразбурзі.
  Попередній матеріал
  Тимчук повідомив про нові напади терористів на сили АТО
  Наступний матеріал
  У Львівському гарнізонному храмі для військових закупили більше 900 бронежиилетів