president.gov.ua

Президент про безвіз: Україна остаточно оформила своє розлучення з Росією

Президент Петро Порошенко нагадав, що Україна дуже довго йшла до рішення про запровадження Європейським Союзом безвізового режиму, виконавши 144 пункти плану

Президент наголосив, що Україна виборола чотири свободи – рух товарів, капіталів, послуг та людей. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Сьогодні Україна остаточно оформила своє розлучення з Російською імперією. Саме так, по-філософськи, ми маємо це сприймати. Це вихід із більше ніж 300-річної історії, яка почалася з Переяславської ради, і сьогодні Україна вертається додому", – зазначив глава держави в інтерв'ю одному із українських телеканалів.

"Ми маємо повернути українцям свою історію. Саме тому так важливо сьогоднішнє рішення, яке прийняв Європейський Союз, і завершений довгий процес. Мова йде не тільки і не стільки про безвізовий перетин кордону, йдеться про повернення України до історичного місця в складі європейських країн", – сказав він.

Крім того, Петро Порошенко наголосив, що надання безвізового режиму ЄС важливе для політики деокупації Криму та Донбасу, оскільки створює додаткову мотивацію повернутись для мешканців окупованих українських територій.

Нагадаємо, 11 травня безвіз затвердила Рада Європейського Союзу, наступної середи у Страсбурзі заплановане урочисте підписання, яке насправді є звичайною формальністю. Під документом поставлять підписи голова Європарламенту та представник головної нині в ЄС Мальти. Президент України назвав рішення про затвердження Радою ЄС безвізу для України історичним.

В ефірі "5 каналу" експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Мар'яна Кузьо розповіла, що потрібно для подорожей Європою.

Дивіться фото за темою:

Україна масштабно відзначила отримання безвізу – фоторепортаж з регіонів

Попередній матеріал
Російські офіцери тікають з Донбасу воювати в Сирію – розвідка
Наступний матеріал
Сержант ЗСУ залишив місце служби і добровільно здався у полон – штаб АТО

Рада Європейського Cоюзу на рівні послів підтвердила рішення про безвіз для України

Президент показав, куди та як українці зможуть подорожувати, коли запрацює безвіз

Як Київ сприйняв звістку про безвіз для України

Безвіз: що потрібно для подорожей Європою

Як спроможне журналістське розслідування допомогти у розкритті резонансних вбивств – "Час. Підсумки дня"

Кульки, оркестр, флешмоб: як у Львові безвіз святкують