Фото mosmonitor.ru

Президент Польщі: Україна може уникнути "російського меча"

  Президент Польщі Броніслав Коморовський заявляє, що Україна ні в якому разу не повинна погоджуватися на пропозицію Росії по федералізації держави.

  "Федералізація – небезпечна для України, навіть президент (Булорусі - ред.) Лукашенко побачив у ній перспективу катастрофи для української держави", – сказав Коморовський під час прес-конференції у Варшаві, передає "Радіо Свобода".

  "Сьогодні ми з великою увагою стежимо за військовою загрозою для України. Але варто усвідомлювати, що майбутнє України вирішиться в рамках дискусії про устрій цієї держави, тобто дискусій, які мусять точитися всередині України", - заявив польський президент, відмітивши, що за такої ситуації польська концепція реформи самоврядування – "це протиотрута для ідеї федералізації чи автономізації".

  "Самоврядність – це великий шанс України, як можливість уникнути російського меча, який хоче поділити Україну на шматки за принципом федерації, чи автономії", - підкреслив Коморовський.

  Він відмітив, що на чотирьохсторонніх переговорах у Женеві глава МЗС РФ погодився, що Росія не вимагатиме від України федералізації в обмін на глибоку реформу самоврядування в Україні. Однак, як відмітив президент, "диявол причаївся у деталях", і під час внутрішніх українських дискусій щодо форми самоврядності з’являтимуться ідеї, які будуть вигідні Росії.

  Але важливо, що результати женевської наради дозволять Україні виграти хоч трохи часу для стабілізації ситуації і зміцнення влади, наголосив голова Польщі.

  За його словами, Польща вже допомагає Україні в підготовці до реформи самоврядування, а також готова поділитися досвідом викорінення корупції, створення сприятливих умов для розвитку середнього й малого бізнесу, а також реформування армії.

  Попередній матеріал
  Росія не визнала в Женеві своєї присутності на Сході України - Дещиця
  Наступний матеріал
  Турецькі готелі знизили ціни для українців від початку року
  Теги:
  Loading...