praguepost.com, Walter Novak

Президент Чехії: Україною донедавна володіли "різні групи гангстерів"

  Перед новим президентом України стоять непрості завдання, вважає чеський президент Мілош Земан. Про це він заявив під час дебатів зі студентами вишів у місті Ліберець, пише


  У виступі він наголосив, що Україною досі "володіли різні групи гангстерів, які збагачуваись завдяки низці сумнівних операцій, з просвердленням газопроводів включно". Діяли і групи, "які не соромились найманих убивць", адже це був "звичний метод спілкування між тамтешніми політиками", сказав Земан, навівши як приклад, за його словами, публічні звинувачення в цьому на адресу "прекрасної блондинки з косою Юлії Тимошенко".

  На його думку, найбільшою небезпекою для України нині є "загроза економічного банкрутства, громадянської війни і російського вторгнення", а тому Петра Порошенка, зазначив президент Чехії, "чекають нелегкі часи".

  Президент Чехії переконаний, що "єдиний шлях, який може заспокоїти ситуацію в Україні, – це децентралізація", надання регіонам більшої самоврядності.

  Потрібно також бути уважним у діалозі з російським президентом Володимиром Путіним, наголосив Земан, порівнявши російського президента з шахістом. "Якщо ви допуститесь помилки, будьте певні, він її використає. А тому рецепт простий: не робіть зайвих помилок", – наголосив він.
  Попередній матеріал
  На Донеччині шахтарів змусили віддати зарплату сепаратистам
  Наступний матеріал
  Глава МЗС Німеччини побачив на Сході України "слабке світло в кінці тунелю"