Презентовано фільм про серпневу війну в Грузії (репортаж)

  "Хроніка грузинського серпня". Документальний фільм з Тбілісі сьогодні презентували у Києві. Стрічку про п`ятиденну війну у Південній Осетії приїхала представляти авторка - режисер Ія Барителі.

  Відео зняте на мобільні телефони, радіоперехвати, оперативні зйомки грузинського МВС. Фільм довго збирали по крихтах. Автори - телевізійники грузинського каналу "Аланія", що мовив для Південної Осетії. Перший варіант стрічки - російською мовою. Головний адресат - мешканці пострадянського простору. Місяць тому для них фільм опублікували в інтернеті.

  Ія Барателі, режисер фільму: "Когда фильм вышел в интернете в коментариях оказалось, что самые простые мне вещи и нашим людям которые живут в Грузии, они для российского зрителя и для украинского были сюрпризом".

  Такими сюрпризами у фільмі "Хроніка грузинського серпня" за словами автора стала інформація про те, що Цхінвалі насправді не стерли з лиця землі. Що  у південноосетинській столиці  загинули сто, а не дві тисячі чоловік. Грузинські документалісти доводять - насправді російські війська увійшли на територію Грузії за день до початку війни.

  В Україні фільм презентували спеціально 25 лютого. У цей день 1921 року радянські війська почали окупацію Грузії. Журналісти, що працювали над  фільмом кажуть серпневі події багато в чому схожі на те, що відбувалося 88 років. Проте є і відмінність.

  Григол Катамадзе, посол Грузії: "В Грузии уже нет Ордженикидзе, нет Сталина, и нет тех людей на которых могла бы опереться военная сила, кого бы то ни было, которая поднимет флаг капитуляции".

  Грузинський фільм це відповідь на скандальну російську стрічку "08.08.08". Проте якщо телепродукт росіян заборонили до показу в Україні, то грузинський фільм кожен охочий міг подивитися в кінотеатрі. Порівняти дві правди про війну українці все ж таки зможуть. Обидві стрічки можна вільно переглянути у Всесвітній мережі.

  Олександр Аргат, Олександр Зименко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.53Мб)

  Попередній матеріал
  Через кризу закрито "Олеський замок" (репортаж)
  Наступний матеріал
  Джордж Буш пише мемуари й вирушає в міжнародне турне
  Теги:
  Loading...