Прем`єра українського танку "Оплот" (репортаж)

  Перший вітчизняний танк нового покоління іде в українське військо. "Оплот" – це розробка харківських конструкторів. Одним з останніх наказів міністра оборони Юрія Єханурова до його відставки стало розпорядження про взяття на озброєння нової бойової бронемашини.

  Задум нового танка та його втілення розділяють 5 років. Дослідним зразком конструктори пишаються. Мовляв, це не просто бронемашина, а потаємна мрія кожного танкіста. Керувати простіше, ніж легковиком. Педаль лише одна, замість важелів - штурвал, швидкість - до сімдесяти кілометрів за годину, плюс - автоматична коробка передач.

  Володимир Сакун, механік: "Кондиционирование есть, все нормально насчет комфорта. Потому что на советских танках мы к комфорту были абсолютно непривыкшие. А сейчас нам жарко. А если мы будем рулить одной рукой, то другой можно и кофейку попить, потому что она не занята ничем".

  Це відеокадри випробувань "Оплота" на полігоні під Харковом. Вони тривали понад три місяці. Зауважень військові висловили чимало, їх довелося врахувати. Бо одна справа – модернізувати попередні зразки, інша – створювати абсолютно новий танк, усі деталі якого - українські. До того ж, це найдорожча машина за всю історію харківського танкобудування.

  Михайло Борисюк, генеральний конструктор бронетехніки: "Где-то около трех миллионов. Только не надо говорить: "Это дорого!" Да. Но покупать за рубежом подобную технику еще дороже, в два раза".

  Роман Башинський, начальник Центрального бронетанкового управління: "Час іде, і потрібно міняти підходи. В принципі ми по деяких параметрах почали відставати від новітніх зразків озброєння і техніки провідних країн світу. І от ми прийняли на озброєння цей танк, і по всіх технічних характеристиках він або перевищує, або не уступає кращим танкам".

  Один танк – це крапля в морі, для оновлення парку потрібні декілька сотень, кажуть військові. Цьогоріч до армії мали б надійти десять "Оплотів". Але контракт досі не узгодили, відтак, і гроші на завод імені Малишева, який виготовляє машину, не надходили. Під питанням - чи готове буде підприємство, що вже багато років у скруті, одразу ж узятися за серійний випуск нових танків.

  Михайло Борисюк, генеральний конструктор бронетехніки: "Когда будет заказ, предоплата, когда будет достойная заработная плата, а оборудование ещё не всё разворовано и распродано, я думаю, мы найдём силы и средства, для того чтобы раскрутить эту махину".

  Перший харківський "Оплот" незабаром виведуть у світ - танк братиме участь у демонстрації військової техніки у Києві в День Незалежності. А згодом вирушить до військової частини.

  Микола Піддубний, В`ячеслав Кузьменко, Харків, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.14Мб)

  Попередній матеріал
  Уряд рекапіталізує три приватні банки (репортаж)
  Наступний матеріал
  Третій транш кредиту МВФ Україна може отримати у червні
  Теги:
  Loading...