Уряд рекапіталізує три приватні банки (репортаж)

  Майже 10 мільярдів гривень з бюджету український Уряд погодився влити у комерційні банки. З переліку у п`ять фінансових установ - вирішено поки що рекапіталізувати три найменші: "Укргазбанк", "Родовідбанк" і банк "Київ". Всі вони отримають від Уряду облігації внутрішньої державної позики, які банки мають пред`явити НБУ, а той упродовж п`яти днів повинен їх викупити, перерахувавши фінустановам гроші, які саме і мають піти, зокрема видачу депозитів. Забрати їх люди зможуть, як гаранутє Тимошенко, за місяць-два.
  Ольга Кошеленко, 5 канал: "Кабінет міністрів пожинає плоди економічної кризи. Сьогодні під контроль держави перейшли три колись приватні банки. Утім плоди ці не такі вже й солодкі. Разом із фінансовими організаціями Уряд отримав їхня борги і забов`язання".

  Понад 99 відсотків акцій банків "Родовід" та "Київ" і майже 82 відсотки "Укргазбанку" відтепер належатимуть державі. Оздоровити їх самостійно приватні власники не змогли. З понеділка в установи прийдуть керівники, призначені міністерством фінансів. За місяць-другий, обіцяють в Уряді, банки нарешті почнуть повертати депозити.

  Юлія Тимошенко, Прем`єр-міністр України: "Буде проведений ще спеціальний додатковий аудит, який дасть нам більш глибокі знання про ситуацію в цих банках, і після того, як ми зможемо організувати роботу в циїх банках, банки зможуть розхпочати виконувати зобов`язання перед клієнтами".

  Свої гроші цим трьом фінустановам довірили понад 730 тисяч громадян. Лариса Захаренко намагється забрати депозит із банку "Київ" рівно 4 місяці, і надія нарешті зажевріла. Напередодні виборів, сподівається вкладниця, держава її не обдурить.

  Ніхто із колишніх власників рекапіталізованих банків публічно коментувати прощання із майном не наважився. Від держави вони не отримали жодних відступних: Уряд фактично розмиває пакети їхніх акцій, друкуючи нові. Відтак у приватних акціонерів Родовода і Київа залишиться менше відсотка акцій, а "Укргазбанку" - близько пятої частини. У Мінфіні кажуть: банкірів ніхто не силував.

  Ігор Уманський, в.о. міністра фінансів: "Я поки що не бачу предмета для переговора з власниками. Держава не викуповує акції, не викуповує частки діючих акціонерів. Держава викуповує додаткову емісію акцій у цих банках".

  У черзі на рекапіталізацію ще дві фінустанови - "Укрпромбанк" та "Надра". Наразі ведуть переговори із їхніми кредиторами. У Міністерстві фінансів сподіваються: ще до кінця місяця і ці два банки також стануть державними.

  Ольга Кошеленко, Максим та Ілля Шинкаренки, Олексій тищенко, 5 канал

  ***


  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (3.24Мб)
  Попередній матеріал
  Дональду Даку - 75
  Наступний матеріал
  Прем`єра українського танку "Оплот" (репортаж)
  Теги:
  Loading...