5 канал

Представники місцевих влад європейських країн не повинні співпрацювати з окупантами – Прокопів

  КМРВЄ слугуватиме дороговказом під час реалізації реформи місцевого самоврядування в Україні

  У Стразбурзі стартувала 31-а сесія Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. Україну в КМРВЄ представляє новий склад делегації під головуванням заступника міського голови - секретаря Київської міської ради Володимира Прокопіва. За його словами, планується обговорення питань децентралізації та  розширення можливостей місцевих громад.

  "Один із головних пріоритетів України - децентралізація та посилення влади на місцях. Переконаний, Конгрес буде для нас певним путівником у цих процесах, і це допоможе реалізувати реформу з дотриманням усіх європейських стандартів та принципів Хартії місцевого самоврядування. Це безумовно матиме позитивний влив на шляху європейської інтеграції нашої країни", - наголосив голова української делегації.

  Окрім проблем децентралізації, сесія КМРВЄ також присвячена питанням етики та прозорості роботи влади на місцевому та регіональному рівнях,  дотримання прав людини та гендерної рівності. "Тематика двох основних доповідей, обговоренню яких буде приділено чимало часу в ході роботи нинішньої сесії Конгресу, дуже актуальна для нашої країни. Це питання попередження корупції та просування етики держслужбовців", - повідомила голова Харківської ОДА Юлія Світлична.

  Також надзвичайно важливою темою роботи Конгресу є протидія агресії Російської Федерації: і в контексті незаконної окупації та анексії Криму, і в контексті війни на Сході.

  "Нам потрібна єдність Європи на всіх рівнях - починаючи від глав держав та урядів, завершуючи представниками місцевого самоврядування. Лише така єдність може забезпечити протидію агресивним планам і агресивній політиці Росії. Тому перед нашими делегатами стоїть дуже амбітне завдання – забезпечити, щоб в Конгресі було чітке розуміння російської загрози і щоб на цьому рівні вживались політичні заходи", - наголосив постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба.

  Зазначимо, що у 2014 тодішній голова КМРВЄ став першим, хто засудив псевдореферендум у Криму. З часу анексії півострова та військової агресії на Сході України КМРВЄ випустив дві декларації, де різко засуджено дії РФ стосовно України.

  "Один із головних пріоритетів нашої делегації - це й надалі піднімати гострі питання та інформувати делегатів усіх 47 країн про реальну ситуацію на сході України. Ми у Конгресі маємо домогтися того, аби у КМРВЄ звернули увагу на проблему візитів представників місцевих влад європейських країн на окуповані території. Питання має бути поставлене гостро. Конгрес як єдиний європейський орган співробітництва органів місцевої влади має надіслати чіткий і сильний політичний сигнал всім місцевим владам: Крим анексований, Росія вчинила злочин, будь-які контакти з окупаційними силами суперечать принципам, нормам та ідеалам РЄ. І відповідно, представники місцевих влад мають утримуватися від будь-яких кроків, які ставлять під сумнів таку позицію європейських держав", - наголосив голова української делегації в КМРВЄ  Володимир Прокопів.

  Довідково: Конгрес місцевих і регіональних влад (КМРВЄ) - загальноєвропейська політична Асамблея у складі Ради Європи, що представляє місцеві і регіональні органи влади країн-учасниць Ради Європи.

  Сьогодні Конгрес засуджує військове втручання Росії на Сході України, а також засуджує усі форми тиску зі сторони РФ на своїх сусідів. КМРВЄ підтримує ініціативи та діяльність генерального секретаря РЄ та інших органів, що спрямовані на підтримку мирного врегулювання в Україні. Конгрес закликає до міжнародного та всебічного міжнародного розслідування щодо порушень прав людини, скоєних в Україні під час та з часу подій на Майдані в лютому 2014 року.

  Попередній матеріал
  На прощанні з "Моторолою" помітили "ікону російської пропаганди"
  Наступний матеріал
  Український блогер Казанський розповів про наміри бойовиків після ліквідації "Мотороли"
  Loading...

  Лідери ЄС проведуть стратегічну дискусію щодо дій РФ в Україні та світі

  Могеріні пояснила, чому жодна країна ЄС не запропонувала введення санкцій проти РФ

  19 жовтня у Брюсселі Президент проведе політичні консультації Україна-ЄС

  Євросоюз навряд зніме з Росії санкції, пов’язані з анексією Криму – представництво ЄС в Україні