5 канал

Йшлося про децентралізацію, а не про автономію - Закарпатська ОДА про скандальне голосування

Голосування було пакетним, текст звернення перед голосуванням не зачитували і депутати проголосували просто за передачу повноважень на місця саме у рамках реформи про децентралізацію, зазначив Галас

В основі вчорашнього звернення місцевих депутатів Закарпатської області до уряду та Президента України лежить прохання до керівництва держави надати більше повноважень на місця в рамках конституційної реформи з децентралізації. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА Ярослав Галас.

"Суть звернення, яке було прийнято Закарпатською обласною радою вчора, - це прохання до керівництва держави більше повноважень на місця в рамках конституційної реформи з децентралізації. Чому от виник отакий резонанс цієї заяви? Дійсно, це тільки через те, що в ній згаданий референдум 1991 року, де йшлося про надання області статусу спеціальної самоврядної одиниці у складі України. Я спілкувався з більш ніж десятками депутатів, для чого була згадка цього референдуму 91 року, виявилося, що голосування було пакетним, текст звернення перед голосуванням не зачитували і депутати, абсолютна більшість з них, проголосували просто за передачу повноважень на місця саме у рамках реформи про децентралізацію", - прокоментував він.

На запитання, чого не вистачає тим людям, хто стояв за вчорашнім голосуванням, він сказав: "Йдеться про децентралізацію. Як мінімум, про повернення, принаймні, тих повноважень на місця, які були жорстко централізовані в період правління Януковича. Наприклад, повернення управління лісового господарства, яке зараз напряму підпорядковується Києву і до якого ні адміністрація, ні обласна рада не мають жодного відношення тоді, коли всі говорять про шалену вирубку лісу. Про повернення під порядкування адміністрації управління Держгеокадастру, яке раніше було структурним підрозділом обласної держадміністрації, це не тільки на Закарпатті, а й по всій Україні, а зараз підпорядковується напряму Києву, і в нас є купа скандалів, коли Держгеокадастр віддає землю студентам із сусідніх областей, а не місцевим жителям, коли йдуть махінації довкола виділення землі учасникам АТО. Ось суть цього звернення", - зазначив Галас.

Нагадаємо, в СБУ розповіли про організаторів так званої "Підкарпатської Русі".

Попередній матеріал
Японія дасть майже $2 млрд для запровадження реформ в Україні
Наступний матеріал
В Австралії шукають няню малюкові вомбата
Loading...