5 канал

Правозахисниця пояснила, чому кримські татари ображаються на українську владу

Українська влада має деталізувати закон про визнання кримських татар корінним народом, в якому йтиметься про реальні інструменти і набір їхніх прав

В ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик прокоментувала причини обурення кримських татар на українську владу.

"В нас досі не було прийнято закону про корінний народ кримських татар, про ті права, які набувають кримські татари як корінний народ. У принципі, ми до цього вже багато років закликаємо, і мені здається, українська влада могла би нарешті, тим більше, що скоро буде чергова річниця депортації кримських татар, у травні, українська влада могла би нарешті прийняти такий закон і нарешті віддати свій борг і данину цьому народові", - зазначила вона.

Правозахисниця уточнила, що йдеться саме про реальні інструменти і набір прав, які визнаються за кримськими татарами як корінним народом.

"Потрібно прийняти закон, який деталізується, який закріплює певний перелік прав цього народу, які вони здобувають, набуваючи такого статусу. І от такого закону досі не прийнято. Недостатньо просто задекларувати факт... Потрібні реальні інструменти і реальний набір прав, який визнається за ними", - сказала Печончик.

Вона також назвала ще один факт, який обурює кримських татар: "Це є такі речі, як наприклад, доступ російських адвокатів у Крим, тому що, як ви знаєте, зараз за українським законодавством, всі іноземні громадяни, які їздять у Крим, повинні здобувати спеціальні дозволи від української влади, щоб здійснювати такі поїздки. Процедура таких дозволів є дуже складною, бюрократичною ... Всі візити російських адвокатів відбуваються зараз поза українським правовим полем і вони фактично, кожен своїм візитом, захищаючи українських громадян в де-факто місцевих кримських судах у той час, як Україна не може цього робити, вони в той же час і порушують законодавство України", - зауважила Печончик. 

Нагадаємо, кримськотатарські журналісти записали звернення до українських та закордонних колег.

Попередній матеріал
Силовики спіймали вербувальника російського Генштабу, який перевозив таємні документи
Наступний матеріал
У школах окупованого Донбасу ввели уроки політінформації: вирощують "патріотів ДНР"
Теги:
Loading...

У Вільнюсі відбудеться засідання Координаційної ради Світового конгресу кримських татар

У Криму знайшли обгоріле тіло кримського татарина

У МЗС засудили затримання окупантами 35 кримських татар

Окупанти зробили відбитки пальців і взяли слину на ДНК в 35 кримських татар

Окупаційна влада планує знести будинки, які належать кримським татарам у Судаку

5 канал - трансляція наживо