Руслан Рябошапка
Руслан Рябошапка 5 канал

Фактично все керівництво в ОГПУ Венедіктова призначила без атестації – Рябошапка

Читайте по-русски
Керівництво обласних прокуратур було призначене здебільшого через маніпуляції, каже ексгенпрокурор

Майже все керівництво Офісу генпрокурора було призначене очільницею відомства Іриною Венедіктовою без процедури атестації – про це в ефірі ток-шоу "Дійові особи" на "5 каналі" заявив колишній генеральний прокурор України Руслан Рябошапка. Він також розкритикував проведену Венедіктовою переатестацію прокурорів у регіонах.

"Вона (Ірина Венедіктова, – ред.) не каже, що "ми просто змінили вивіску", вона говорить про те, що створюється нова система органів прокуратури – не лише в Офісі (генпрокурора, – ред.), а й на обласному рівні, і на районних. Вона формально продовжує, але це робиться зовсім інакше, оскільки кадрові комісії, які проводити переатестацію, вже не були в тому форматі створені і не є незалежними, як були раніше. Якщо в нас (за часів Рябошапки, – ред.) було офіційно 55% прокурорів недоброчесних і непрофесійних, то в неї – до 20%, і це на обласному рівні", – порівнює Рябошапка.

Він заявив, що люди, які не проходили атестацію, зараз повертаються через певні механізми, маніпуляції в Офісі генпрокурора.

"Фактично все керівництво в ОГПУ було нею ж призначено без процедури атестації, маніпулюючи законодавством. І практично все обласне керівництво прокуратур було таким самим способом призначене. Одеса, наприклад. Історія з Чернівцями дуже показова, коли було призначено нібито через кадрову комісію – але в якій більшість була людей Венедіктової. Потім через рік там місцева  прокуратура повстала проти керівниці прокуратури, Венедіктова була змушена їх звільнити", – розповів ексочільник ОГПУ.

Дивіться повний випуск ток–шоу:

Нагадаємо, у лютому директор НАБУ Артем Ситник заявляв, що генпрокурорка Ірина Венедіктова фактично керує Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою з вересня 2020 року.

Попередній матеріал
Обвал ґрунту на одеському пляжі: яка ситуація на місці події – включення
Наступний матеріал
Заморожені $100 млн від США для України: як ситуацію бачать експерти та скільки щороку дає Америка
Loading...