eer.ru

Позиція ЄС щодо російської агресії в Україні є принциповою – Могеріні

  Водночас Верховний представник із зовнішньої політики Європи зазначила, що можливі вибіркові відносини із РФ з деяких питань

  Європейський Союз може співпрацювати з Російською Федерацією у деяких сферах, але позиція в питанні України залишається принциповою. Про це заявила Верховний представник ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні напередодні засідання Ради ЄС у закордонних справах, повідомляє "Укрінформ".

  "Щодо Росії. Ви знаєте, що Європейський Союз має дуже принципову позицію відносно нелегальної анексії Криму та щодо ситуації в Україні. І це не буде змінено, незважаючи на деякі зміни в інших сферах політики", – заявила Могеріні.

  Водночас, вона зазначила, що Євросоюз готовий співпрацювати з Росією у питаннях, що стосуються Ірану, ситуації на Близькому Сході, мирного урегулювання у Лівії та Сирії.

  Верховний представник акцентувала: "Отже, я прошу вас уникати чорних або білих уявлень відносно наших відносин із Росією. З одного боку, йдеться про діалог і взаємодію, що ми називаємо конструктивними, але вибірковими відносинами з деяких питань. З іншого боку, є суворі принципи, особливо відносно України, а також щодо інших конфліктів на Сході. Також наша увага до східних партнерів є пильною".

  Нагадаємо, раніше Могеріні заявила, що перемога Трампа на виборах президента США не змінить політику ЄС щодо України.

  Попередній матеріал
  Засідання Погоджувальної ради керівників фракцій та голів комітетів Верховної Ради України – завершено
  Наступний матеріал
  "Наган", марихуана та "поліцейська хвиля": СБУ натрапила на кримінального авторитета "Григора"

  Перемога Трампа не змінить політику ЄС щодо України – Могеріні

  Могеріні пояснила, чому жодна країна ЄС не запропонувала введення санкцій проти РФ

  Могеріні: ЄС готовий посилити свою підтримку для виконання Мінських домовленостей

  Могеріні прокоментувала провокації Росії в Криму