уряд Шмигаля
уряд Шмигаля 5 канал

"Повертаємося в бік Росії": реакція депутатів на заяву Шмигаля про водопостачання до Криму

Читайте по-русски
Шмигаль припускає: способи подачі води для українського населення Криму можуть бути різні

Напоїти Крим! Таку ідею висловив новий прем'єр-міністр Денис Шмигаль в етері телеканалу 1+1. Пояснив: вода потрібна українцям, які живуть на окупованому півострові. Водночас заявив, він проти торгівлі з окупантом і проти забезпечення водою промислових та військових об'єктів. Але як забезпечити одних і перекрити воду іншим – думки депутатів під куполом збирала Ірина Сисак.

Два дні на посаді – і перший скандал. Денис Шмигаль заявляє – кран з водою для Криму потрібно відкривати. Вже в парламенті виправдовується – не для військових російських баз, а для громадян України. Як це можна зробити – не пояснює.

Сказав на ток-шоу, потім виправдовувався у Facebook, нині свою позицію пояснював ще й у парламенті. Прем'єр каже, у студії його зрозуміли неправильно. Тому вже в парламенті наголошує: уряд хоче допомагати українцям на окупованій території. Але подавати воду до Криму зможуть лише після деокупації півострова та повернення його до складу України.

Водночас припускає: способи подачі води для українського населення Криму можуть бути різні.

За Дениса Шмигаля вступається опозиційна платформа. Її лідери наголошують, такий крок стане черговим у зближенні України та Росії.

До анексії прісною водою Крим забезпечував Північно-кримський канал. 2014-го, після загарбання території Росією, українська сторона шлюзи перекрила. Тому що згідно з нормами міжнародного права, за гуманітарний стан окупованих територій відповідає сам окупант. У випадку з Кримом – це Росія.

уряд Шмигаля
уряд Шмигаля5 канал

"Є Женевська конвенція, яка передбачає, що окупант несе всю відповідальність за ситуацію на окупованих територіях. І якщо ми хочемо вимагати від інших країн, щоб вони тримали санкції, то як ми можемо дотувати економічно окупанта?" – сказав депутат "Батьківщини" Іван Крулько.

Фракції меншості розкритикували заяву прем'єра Шмигаля. Твердять: відкривати кран для непідконтрольного Криму – означає змиритися з анексією. Адже нині півострів – російська військова база.

Денис Шмигаль не перший, хто озвучив такі наміри. Місяць тому про подачу води до Криму в етері ток-шоу говорив і голова фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія. Готовий був до компромісу з Росією.

Зрештою, після потужної критики на свою адресу Давид Арахамія заявив, слова вирвали з контексту. Потім за свою пропозицію ще довго вибачався. Втім такі обмовки спершу глави фракції, а нині прем'єра депутати вважають невипадковими.

"Ми розуміємо, що ми знову-таки повертаємося в бік Росії", – заявила нардепка "Голосу" Олександра Устінова.

Ірина Сисак, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Збирали речі під дулом автомата: як допомагають людям, які через війну втратили дах над головою
Наступний матеріал
Тука: Переконаний, що в Єрмака і Козака є домовленості, одна з яких – вода у Крим
Loading...

Чиї інтереси переслідує Шмигаль і хто руками "слуг" і "ОПЗЖ" звільнив Рябошапку – "ІнфоВечір"

Тука та Синютка про заяву Шмигаля щодо води у Крим та чого чекати від нового Кабміну – "ІнфоВечір"

Дубілет продовжить працювати в уряді – Шмигаль

Бутусов: Слова про воду в Крим – не випадковість, влада вивчала можливості відновлення подачі

Новопризначений прем'єр виступив за відновлення подачі води в Крим – подробиці

Чиновник часів Януковича, топменеджер Ахметова і професійний фехтувальник: все про нових міністрів