Радбез ООН
Радбез ООН Twitter / UKR Mission to UN

Головування України у Радбезі ООН: Стало відомо, які питання вирішуватимуться

  Участь у обговореннях візьмуть представники ЄС, ОБСЄ, МАГАТЕ та багатьох інших міжнародних організацій

  Протягом часу головування України в Раді безпеки ООН у лютому делегація України винесе на обговорення два тематичні питання: захист об'єктів критичної інфраструктури та врегулювання конфліктів у Європі, участь у яких візьмуть представники ЄС, ОБСЄ, МАГАТЕ та багатьох інших міжнародних організацій. Про це повідомив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко, інформує LB.ua.

  За його словами, перша тема – захист об'єктів критичної інфраструктури – розглядатиметься 13 лютого. "Світ настільки технологічний, що ми навіть самі не уявляємо, що означає відключити електроенергію, наприклад, у такому місті, як Нью-Йорк: це значно складніше і небезпечніше, ніж просто не буде світла у квартирах... Фактично це один із сегментів гібридних воєн, про які зараз багато говорять. Звичайно, ця тема дуже актуальна в першу чергу для України, але є не менш актуальною і для багатьох інших країн", – цитує видання слова Єльченка.

  Друга тема – врегулювання конфліктів у Європі – запропонована для розгляду на 21 лютого. Посол пояснив: "Як не дивно, але це питання в цілому не розглядалося в рамках Ради Безпеки років 20. Востаннє, коли це було приблизно в такому самому форматі, це відбувалося під час воєн на Балканах, у розпал постюгославських конфліктів. А це середина 1990-х".

  За його словами, Україну в цих дебатах найбільше цікавить, як працюють або не працюють механізми врегулювання конфліктів у Європі. "Для нас це важливо в контексті ситуації на Донбасі. Саме в контексті того, що це європейський конфлікт, який загрожує не тільки Європі, а й усьому світу… З іншого боку, буде можливість знову порушити питання так званих "заморожених конфліктів", – зазначив постпред Єльченко.

  Нагадаємо, на початку 2017 року п'ять країн стали непостійними членами Ради безпеки ООН на період 2017-2018. Це – Болівія, Ефіопія, Італія, Казахстан і Швеція, передає УНІАН.

  Попередній матеріал
  Приватні судові виконавці: У Мін'юсті розповіли, як стати фахівцем
  Наступний матеріал
  У НБУ сказали, коли буде готовий новий закон про валюту
  Loading...

  Постпред США в ООН: Агресія Росії загрожує міжнародному порядку

  ООН прогнозує зростання економіки України 2017 року

  Зеркаль розповіла, якими можуть бути найближчі кроки Міжнародного суду ООН