Радбез ООН
Радбез ООН Twitter / UKR Mission to UN

Головування України у Радбезі ООН: Стало відомо, які питання вирішуватимуться

  Участь у обговореннях візьмуть представники ЄС, ОБСЄ, МАГАТЕ та багатьох інших міжнародних організацій

  Протягом часу головування України в Раді безпеки ООН у лютому делегація України винесе на обговорення два тематичні питання: захист об'єктів критичної інфраструктури та врегулювання конфліктів у Європі, участь у яких візьмуть представники ЄС, ОБСЄ, МАГАТЕ та багатьох інших міжнародних організацій. Про це повідомив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко, інформує LB.ua.

  За його словами, перша тема – захист об'єктів критичної інфраструктури – розглядатиметься 13 лютого. "Світ настільки технологічний, що ми навіть самі не уявляємо, що означає відключити електроенергію, наприклад, у такому місті, як Нью-Йорк: це значно складніше і небезпечніше, ніж просто не буде світла у квартирах... Фактично це один із сегментів гібридних воєн, про які зараз багато говорять. Звичайно, ця тема дуже актуальна в першу чергу для України, але є не менш актуальною і для багатьох інших країн", – цитує видання слова Єльченка.

  Друга тема – врегулювання конфліктів у Європі – запропонована для розгляду на 21 лютого. Посол пояснив: "Як не дивно, але це питання в цілому не розглядалося в рамках Ради Безпеки років 20. Востаннє, коли це було приблизно в такому самому форматі, це відбувалося під час воєн на Балканах, у розпал постюгославських конфліктів. А це середина 1990-х".

  За його словами, Україну в цих дебатах найбільше цікавить, як працюють або не працюють механізми врегулювання конфліктів у Європі. "Для нас це важливо в контексті ситуації на Донбасі. Саме в контексті того, що це європейський конфлікт, який загрожує не тільки Європі, а й усьому світу… З іншого боку, буде можливість знову порушити питання так званих "заморожених конфліктів", – зазначив постпред Єльченко.

  Нагадаємо, на початку 2017 року п'ять країн стали непостійними членами Ради безпеки ООН на період 2017-2018. Це – Болівія, Ефіопія, Італія, Казахстан і Швеція, передає УНІАН.

  Попередній матеріал
  Приватні судові виконавці: У Мін'юсті розповіли, як стати фахівцем
  Наступний матеріал
  У НБУ сказали, коли буде готовий новий закон про валюту
  Loading...
  Постпред США в ООН: Агресія Росії загрожує міжнародному порядку

  Постпред США в ООН: Агресія Росії загрожує міжнародному порядку

  ООН прогнозує зростання економіки України 2017 року

  ООН прогнозує зростання економіки України 2017 року

  Зеркаль розповіла, якими можуть бути найближчі кроки Міжнародного суду ООН

  Зеркаль розповіла, якими можуть бути найближчі кроки Міжнародного суду ООН