Євросоюз
Євросоюз lampa.today

Посольства країн Євросоюзу підтримують План заходів щодо ОРДЛО

  Як наголошується у повідомленні, "ЄС готовий надати підтримку за необхідності"

   Представництво ЄС в Україні та посольства країн-членів ЄС у Києві заявили про цілковиту підтримку Плану заходів щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, ухваленого українським урядом. Про це йдеться на офіційній сторінці Представництва ЄС в Україні у Facebook.

  Зокрема, наголошується, що:

  1. Представництво ЄС та посольства країн-членів ЄС в Україні радо вітають нещодавнє ухвалення Плану заходів щодо окремих районів Донецької та Луганської областей Кабінетом Міністрів України.
  2. План заходів уособлює важливий крок на шляху до інклюзивного підходу до громадян України, які проживають на територіях, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Втілення Плану створить можливості для посилення соціальної згуртованості, розбудови миру та примирення в областях, уражених конфліктом. Ми особливо вітаємо зосередженість на забезпеченні свободи пересування вздовж усієї лінії зіткнення, контактів між людьми, доступу до соціальних послуг, у тому числі — освіти.
  3. Ці заходи можуть полегшити життя місцевого населення. Ми з нетерпінням чекаємо на наступні заходи уряду, спрямовані на поновлення надання соціальних послуг та виплат пенсій громадянам України, які живуть на територіях, що не контролюються державною владою. Вони мають на це право, забезпечене Конституцією.
  4. Очевидно, що імплементація Плану заходів буде складним завданням. Вона потребуватиме повної відданості та злагодженої роботи численних державних інституцій та акторів. Ми закликаємо усі релевантні органи державної влади, такі як правоохоронні органи, включно із Службою Безпеки України, — зіграти конструктивну роль у організації цього процесу. Роль Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб у координації процесу є критично важливою — всі залучені актори повинні брати її до уваги.
  5. Для імплементації Плану варто вже виділяти необхідні адміністративні та фінансові ресурси з державного бюджету. ЄС готовий надати підтримку за необхідності.
  6. Ми закликаємо усі політичні сили України підтримати інклюзивний підхід, викладений у Плані заходів.

  Як повідомляється, "ЄС готовий надати підтримку за необхідності". Однак, у Предстваництві ЄС в Україні також зауважили: "закликаємо усі політичні сили України підтримати інклюзивний підхід, викладений у Плані заходів". 

  Нагадаємо, 2 лютого президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що бої поблизу Авдіївки нагадали світові про російську агресію. Натомість, Президент зауважив: " Не очікуємо військової допомоги від ЄС – у нас є власна армія".

  Попередній матеріал
  Бойовики вдарили по пункту гумдопомоги в Авдіївці, є загиблі – Жебрівський
  Наступний матеріал
  Печерський суд дав дозвіл на арешт втікача Януковича
  Loading...

  Бойовики вдарили по пункту гумдопомоги в Авдіївці, є загиблі – Жебрівський

  Авдіївка очами цивільних: місцеві відправляють дітей подалі від обстрілів

  Союзники НАТО готові й надалі підтримувати Україну