Роман Безсмертний, дипломат
Роман Безсмертний, дипломат 5 канал

Порушений принцип, на якому наполягала Україна з початку війни – Безсмертний про Нормандську зустріч без Зеленського

Читайте по-русски
Берлін і Париж продемонстрували відданість формату і дають Зеленському останній шанс, вважає дипломат

Не взявши участі у відеоконференції в межах "нормандського формату", президент Володимир Зеленський порушив принцип "нічого про Україну без України", якого дотримували з початку російсько-української війни. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказав дипломат Роман Безсмертний.

"Найгірше в цій ситуації те, що це вперше за останні роки розмова велася про Україну без України… Це означає, що ключовий принцип "нічого про Україну без України", на якому завжди наполягала Україна в рамках "Нормандії", вперше за роки з початку війни порушений", – зауважив він.

"Причину породив сам Офіс президента. Хочу нагадати, що напередодні відбулися розмови Зеленського, і ним була висловлена канцлеру думка порушити перед президентом Росії питання про продовження роботи "Нормандії". Але ним ніколи не озвучувалася тема про Україну без України нічого не говорити, і в результаті вийшло те, що вийшло", – додав дипломат.

Він зазначив, що якщо порівняти російський, німецький та французький прес-релізи по підсумках зустрічі, можна відразу помітити кремлівську брехню.

"Таку смажену брехню, майже по всіх пунктах. Тому, безумовно, ця розмова про Україну без України – це порушення ключового принципу, на якому до цього часу працювала Нормандська група", – сказав Безсмертний.

"Берлін і Париж дуже добре розуміють, що собою зараз представляє Кремль. Бо в цих прес-релізах є тест, який називається Навальний. Подивіться, де він стоїть у прес-релізах Берліну і Парижу, і де його помістив Кремль. Насправді Навальний, Білорусь, Лівія і Сирія – це були ключові питання. І лише як відданість "Нормандії" і ТКГ було висловлене бажання продовжити цю роботу, і воно мало організаційний характер", – зазначив дипломат.

Він наголосив, що Німеччина та Франція продемонстрували свою відданість формату, даючи Зеленському останній шанс взяти участь у роботі "нормандської четвірки".

"Чи розуміє Берлін та Париж, що вони роблять у цій ситуації? Та вони чудово розуміють, тому що вони не бачать уже в тому, хто зветься президентом України, партнера, який відданий повністю принципам, які і Берлін, і Париж до цього часу поділяли. Бо якщо подивитися, який дисонанс іде у позиціях президента, керівника Офісу, віцепрем'єра і так далі, то це не може не турбувати Париж та Берлін. І не випадково вони зберігають свою відданість формату і тим самим дають шанс Зеленському – "Ти збираєшся щось робити чи не збираєшся?". Я розцінюю цю розмову з боку і Парижа, і Берліна як останній шанс", – сказав Безсмертний.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Нагадаємо, 31 березня президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель під час спільної відеоконференції з президентом Росії Володимиром Путіним закликали російського лідера сприяти стабілізації ситуації на сході України.

 

Попередній матеріал
Росія перекидає до окупованого Криму артилерійські установки і БМП – відео
Наступний матеріал
У Запоріжжі невідомий "замінував" міську раду та вимагав заборонити партію Шарія та ОПЗЖ
Loading...