фото news.bigmir.net

Порошенко: війська закриють кордон і запропонують сепаратистам скласти зброю

  Тимчасово припинити вогонь на Сході країни запропонував Президент України Петро Порошенко, як початок мирного плану вирішення кризи. Про це гарант Конституції заявив під час засідання Ради національної безпеки та оборони.


  "Відповідно до тих рішень, які сьогодні прийме Рада національної безпеки та оборони – буде запропоновано припинення вогню, як початок реалізації мирного плану Президента. Я також сподіваюся, що нам вдасться все зробити, щоб це прозвучало вже на цьому тижні", – заявив Петро Порошенко.

  Порошенко наголосив, що військові припинять вогонь протягом нетривалого часу. За цей період бойовики матимуть змогу скласти зброю. Проте, переговорів із терористами керівництво країни не передбачає.

  Водночас, призупинення активної фази антитерористичної операції можливе лише за умови цілковитого контролю на кордоні між Україною та Росією. До цього ж часу будь-яка зупинка АТО означатиме безвідповідальність перед населенням Луганської та Донецької областей.

  "Ми рішучими діями на цьому тижні збираємося відновити безпеку на державному кордоні" – запевнив Президент. "Відверто кажу, що це є єдиним стримуючим моментом для запровадження режиму припинення вогню. Як тільки кордон буде закритий – одразу же ми можемо проголошувати систему припинення вогню. Оголошувати припинення вогню на відкритому кордоні – є безвідповідально до ситуації, яка складається в Донецьку і Луганську".

  Попередній матеріал
  У Львові вимагають публічного обговорення кандидатур на голову ОДА
  Наступний матеріал
  В Одесі пікетують посольство РФ, є постраждалі