Зустріч Президента України Петра Порошенка із головою Державних зборів Словенії Фото Адміністрація президента

Порошенко провів зустрічі із головою Державних зборів та прем’єр-міністром Словенії

Голова Державних зборів висловився за продовження санкцій проти Росії, а прем’єр Словенії наголосив на повній підтримці надання українцям безвізового режиму з країнами ЄС

Сьогодні, 8 листопада, у рамках офіційного візиту до Республіки Словенія Президент Петро Порошенко зустрівся з головою Державних зборів Словенії Міланом Брглезом та провів переговори з прем’єр-міністром Словенії Міро Цераром, повідомляє прес-служба глави української держави.

У розмові з Міланом Брглезом було обговорено співробітництво в рамках міжнародних організацій, у тому числі на рівні парламентських делегацій. Голова словенського парламенту запевнив українську сторону в послідовній підтримці територіальної цілісності й суверенітету України та висловив готовність до подальшої співпраці з Україною в цій сфері.

Сторони засудили масові порушення прав людини, зафіксовані міжнародними організаціями в окупованому Росією Криму. Також голова Державних зборів Словенії висловився за продовження санкцій проти Росії до відновлення територіальної цілісності України.

Петро Порошенко подякував словенській стороні, яка упродовж двох останніх років прийняла на лікування 240 дітей, батьки яких загинули в наслідок військової агресії Росії проти України та дітей, батьки яких були поранені або загинули під час Революції Гідності.

Зустріч Президента України Петра Порошенка із прем’єр-міністром Словеніїпрес-служба Президента України

Крім того, у ході переговорів з прем’єр-міністром Словенії Міро Цераром, Президент відзначив зацікавленість України в посиленні торговельно-економічної та інвестиційної співпраці з Республікою. Було наголошено, що зона вільної торгівлі України з Євросоюзом відкриває для цього нові можливості.

Керівник словенського уряду надав високу оцінку прогресу України у здійсненні реформ в економіці. Він назвав здійснення реформ в Україні багатообіцяючим та підтвердив інтерес до розширення двостороннього співробітництва.

Під час зустрічі було домовлено здійснити у прискореному порядку процедури, необхідні для відновлення прямого авіаційного сполучення між країнами. Президент запросив словенські компанії взяти участь у приватизації в Україні.

Петро Порошенко висловив вдячність словенському уряду за надану телерадіопередавальну техніку та гуманітарну допомогу для боротьби із агресію Росії на Донбасі. Сторони домовилися реалізувати проекти з розмінування та захисту цивільного населення на Донбасі.

Прем’єр Словенії також наголосив на повній підтримці його країною надання українцям безвізового режиму з країнами ЄС.

Дивіться також: Порошенко вже домовився з Президентом Словенії про відновлення прямого авіасполучення.

Попередній матеріал
Депутат Новинський повернувся в Україну
Наступний матеріал
Розмиті дороги та затоплені городи: Закарпаття долає наслідки негоди
Теги:
Loading...

Порошенко домовився з президентом Словенії про відновлення прямого авіасполучення

Порошенко: Київ очікує рішення Європарламенту по "безвізу" у листопаді

Прес-конференція за результатами перемов Президентів України та Республіки Словенія - відео

Пам'ятник Сковороді та двосторонні документи: Порошенко розпочав офіційний візит до Словенії