фото day.kiev.ua

Порошенко: домовленості попередньої розмови 4-х лідерів не були виконані

  Прес-служба Президента України Петра Порошенка оприлюднила своє трактування телефонної розмови у чотирьохсторонньому форматі з канцлером ФРН Ангелою Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом та президентом Росії Володимиром Путіним.


  Згідно повідомлення, Петро Порошенко під час розмови підкреслив, що його метою, як і раніше, є мир. Але для цього необхідно, щоб усі сторони дотримувались виконання основних пунктів узгодженого мирного плану.

  Основне ж, що відрізняє меседжі західних та російських прес-служб від української, полягає у тому, що Президент України поінформував про ситуацію в Донецькій і Луганській областях і наголосив, що домовленості, досягнуті під час попередньої розмови у чотирьохсторонньому форматі, не були виконані.

  Співрозмовники погодились із необхідністю найближчим часом організувати консультації контактної групи за участю Леоніда Кучми, посла РФ Михайла Зурабова та спецпредставника ОБСЄ Хайді Тельявіні для досягнення наступних домовленостей: двостороннього безумовного припинення вогню, звільнення всіх заручників, які незаконно утримуються, запровадження контролю на українсько-російському кордоні при моніторингу та верифікації ОБСЄ.

  В ході розмови було досягнуто домовленості, що міністри закордонних справ чотирьох країн невідкладно почнуть роботу з уточнення механізмів реалізації зазначених у телефонній розмові цілей.

  Попередній матеріал
  Неповага до перемир'я повинна бути "винагороджена" санкціями - МЗС Литви
  Наступний матеріал
  У Києві чоловік стрибнув у вольєр із тиграми