5.ua

Поправки в Закон про вибори Президента України пройшли експертизу в профільному комітеті

  Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування в середу, 12 березня на своєму засіданні прийняв рішення рекомендувати парламенту прийняти у другому читанні та в цілому проект закону "Про внесення змін до закону України "Про вибори президента України" № 3224-д. Про це повідомляє прес-служба комітету.

   В результаті членами комітету було прийнято консенсусне рішення, зокрема, парламентарії погодили 92 поправки і відхилили – 46 із 138 надісланих в комітет. Інші - частково враховані або частково відхилені.

  Так, врахована поправка Руслана Князевича про те, щоб доповнити частину першу статті 84 наступним реченням: "ЦВК зобов'язана встановити результати виборів президента України, незалежно від кількості виборчих дільниць/виборчих округів, на яких голосування не відбулося".

  Також комітет підтримав поправку до статті 84: "В разі, якщо голосування в межах відповідних територіальних виборчих округів не відбулося, результати голосування у день виборів Президента України встановлюються за встановленими підсумками голосування в інших територіальних округах".

  Крім того, депутати вирішили доповнити статтю 83 частиною: "Окружна виборча комісія зобов'язана встановити підсумки голосування в межах територіального виборчого округу незалежно від кількості виборчих дільниць відповідного округу, на яких голосування не було організовано та проведено в день голосування у відповідності зі статтями 76 або 77 цього закону".

  У разі якщо голосування на всіх дільницях виборчого округу в день голосування не було організовано і проведено відповідно до статей 76 і 77 цього закону, окружна виборча комісія встановлює, що голосування в межах відповідного виборчого округу не відбулося.

  Крім того, в комітеті впевнені, що дата виборів - 25 травня - переноситься на іншу дату не буде.

  Попередній матеріал
  Генпрокуратура перевіряє законність землекористування в Київський області
  Наступний матеріал
  ЄС та США зроблять усе можливе, щоб підтримати український народ - Яценюк
  Теги:
  Loading...