Правки до виборчого закону
Правки до виборчого закону 5 канал

Понад 4 тис. правок: Рада почала розглядати зміни до виборчого законодавства – включення

Читайте по-русски
Вони ніяк не стосуватимуться цих виборів до Ради і за новими умовами парламент обиратимуть уже через 5 років

Близько 4700 правок до виборчого кодексу почали розглядати у Верховній Раді. Автори законопроекту кажуть, що більшість зауважень було подано, аби затягнути його ухвалення. Але планують впоратися протягом трьох тижнів.

"Щоб було зрозуміло, – це виборчий кодекс, а це правки до нього і з них 90% фейкових правок, аби затягнути процес, не дати прийняти", – каже нардеп Леонід Ємець.

Документ передбачає відмову від мажоритарної системи – замість майже 200 одномандатних округів буде 26 регіональних. Також планується прибрати перелік претендентів у бюлетені, виборці лише будуть вписувати номер кандидата, за якого хочуть проголосувати.

Крім того, законопроект впроваджує пропорційну систему з відкритими списками, зниження прохідного бар'єра з 5 відсотків до 4, імплементацію антикорупційної політики у виборчий процес та регламентування політичної агітації, зокрема, заборону на зовнішню політичну рекламу.

"Я не пам'ятаю, щоб ми розглядали такий законопроект, де було подана така кількість поправок. Наступне, це справді, цей проект виборчого кодексу об'єднує 5 наявних на сьогоднішній момент законів, закон про вибори народних депутатів, закон про вибори президента, місцеві ради, закон про ЦВК, закон про реєстр виборців, те, що регулюється 5 законами, – воно поєднується в одному. Це справді ґрунтовний серйозний документ", – наголошує Олександр Черненко, депутат від БПП.

Цей законопроект ухвалили у першому читанні ще у 2017 році. Тепер до нього внесли рекордну кількість правок, але, навіть якщо зміни будуть ухвалені, вони ніяк не стосуватимуться цих виборів до Ради і за новими умовами обиратимуть парламент уже через 5 років.

Як повідомляв 5.ua, запропоновані Президентом Зеленським зміни до Закону "Про вибори народних депутатів" не позбавляють вибори до Верховної Ради корупційної складової. Про це написала голова правління ВГО "Опора" Ольга Айвазовська на своїй сторінці у Facebook.

 


Попередній матеріал
Різка зміна риторики: Кучма несподівано заявив, що Європа "нічим не допомогла"
Наступний матеріал
"Шукають крайнього": Гопко прокоментувала звинувачення Банкової в сторону працівників МЗС
Loading...