Павло Гриб
Павло Гриб фото Громадське ТБ

Політв'язень Гриб заявив про підміну основного свідка у справі – ЗМІ

  Російські силовики привели на суд геть іншу особу, аніж та, з якою спілкувався Павло Гриб. Крім того, були надані сумнівні переклади його листування з дівчиною

  Український політв'язень Павло Гриб повідомив, що в суді замість Тетяни Єршової, яку він нібито схиляв до тероризму (за версією правоохоронців РФ), виступала інша дівчина. Більш того, листування від її імені вели силовики. Про таке повідомляє УНІАН, посилаючись на ЗМІ.

  Як зазначається, напередодні українець зачитав заяву, в якій наголосив: наявний в матеріалах справи переклад листування з Тетяною Єршовою з української мови "вкрай низької якості", а скріншоти листування відсутні. Усе це, за словами Гриба, формує в обвинувачення та суду упереджене ставлення до матеріалів справи.

  Також хлопець розповів, як співробітники ФСБ РФ виманили його на територію Білорусі.

  За словами Павла Гриба, наприкінці лютого 2017 року Єршова запропонувала йому перейти до спілкування в Skype. Хлопець реєструватися там не хотів, тому використовував аккаунт знайомого – Павла Капіноса. З ним українець потоваришував у соціальній мережі "Вконтакте".

  "Доступ до аккаунту мав не тільки я, але і Капінос", – зазначає політв'язень.

  Він розповідає: "Мене вирішили виманити. З аккаунта Єршової написали, що співробітники ФСБ дозволять їй виїхати за кордон після зустрічі зі мною в Гомелі, від її імені вимагали мої фото. Це була оперативна легенда, як я пізніше зрозумів. Я переконаний, що справжня Єршова не була на зустрічі в Гомелі і в суді. Все це робилося (силовиками), щоб розправитися зі мною, позбавивши свободи і медичної допомоги у СІЗО".

  Зауважимо, що раніше 20-річний політв'язень Павло Гриб уже відмовився свідчити в російському суді. Він заявив, що не винен і не хоче давати показання. 

  Як повідомляв 5.UA, 19-річний Павло Гриб зник торік 24 серпня у Білорусі, коли поїхав до Гомеля на запрошення росіянки, з якою переписувався в соцмережі. ФСБ РФ затримала громадянина України, переправила з Білорусі до Смоленської області та звинуватила в терористичній діяльності. У грудні торік Краснодарський суд обрав Павлові Грибу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. 

  Попередній матеріал
  Омелян пояснив, нащо потрібен новий аеропорт на кордоні Дніпропетровщини та Запоріжжя
  Наступний матеріал
  Трагедія на Запоріжжі: у вогні загинули двоє дітей, мати не витримала – повісилася
  Loading...