Ангела Меркель у Давосі
Ангела Меркель у Давосі 5 канал

Стартував форум у Давосі: приховані сигнали Меркель та уроки від короля Феліпе VI

Всесвітній економічний форум у Давосі триватиме чотири дні. Його учасники прибули з понад 60 держав світу

Українська делегація прибула в Давос для участі в 48-му Всесвітньому економічному форумі. 26 січня, у п'ятницю, має виступити український Президент. На цей день також запланована зустріч Петра Порошенка із президентом США Дональдом Трампом. А сьогодні на форумі взяли слово лідери декількох європейських держав: канцлер Німеччини, президент Франції, прем'єр-міністри Італії, Греції і король Іспанії. Докладніше про основні заяви – далі в сюжеті.

Світові держави повинні співпрацювати, ізоляція і протекціонізм – не є розв'язанням міжнародних проблем. Ось одна з головних тез на форумі в Давосі від канцлера Німеччини. У словах Ангели Меркель уже побачили прихований сигнал Дональду Трампу. Адже президент Білого дому послідовно виходить із багатьох ключових міжнародних угод – як-от Паризького кліматичного договору. Одночасно Меркель закликала Євросоюз будувати міцнішу і більш цілісну зовнішню політику.

"Ми мусимо зробити висновки з того факту, що Європа не стала найактивнішим континентом на теренах зовнішньої політики, і часто покладалася на Сполучені Штати, які зараз більше концентруються на собі. Ми повинні брати на себе більше відповідальності, взяти нашу долю у власні руки. І ми вже зробили це, коли запустили спільну оборонну політику. А також, коли спробували виробити спільний підхід щодо міграції. Хоча з цього питання в країнах ЄС і досі чимало розбіжностей", – зазначила канцлер Німеччини.

Говорила Ангела Меркель і про популізм ультраправих сил, який шириться Європою. Він, на думку канцлера, є отруйним для ЄС. А націоналістична політика може зламати зв'язки між державами. До єдності Європи і цілісності Європейських держав закликає й іспанський король Феліпе VI. На Всесвітньому форумі в Давосі він виступив уперше.

І попросив зробити висновки з каталонської кризи, яку досі переживає Іспанія: "На прикладі Каталонії ми побачили спробу підірвати базові правила нашої демократичної системи. Це урок не лише для Іспанії, а й загалом для демократії. Верховенство права має стати наріжним каменем, власне, демократії. Слід поважати і політичний плюралізм, і базовий принцип національного суверенітету".

Всесвітній економічний форум у Давосі триватиме чотири дні. Його учасники прибули з понад 60 держав світу. Це не лише президенти і чільники урядів, а й провідні підприємці, науковці, громадські активісти і діячі культури. Основне гасло форуму – "Створення спільного майбутнього в розділеному світі".

 Нонна Стефанова, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: У Каталонії під час референдуму сталися криваві сутички

/
/
/
/
/
сутички під час референдуму в Каталонії
/
сутички під час референдуму в Каталонії
сутички під час референдуму у Каталонії
/
сутички під час референдуму у Каталонії
Каталонія
/
Каталонія
/
/

Попередній матеріал
Забути той ранок неможливо: у Маріуполі згадували жертв обстрілу мікрорайону "Східний"
Наступний матеріал
Гончаренко розповів, чого Росія хоче домогтися в ПАРЄ
Loading...